Հայտնի է Տոկիոյում օլիմպիական խաղերի անցկացման նոր ժամկետը
Տոկիոյում ամառային օլիմպիական խաղերի կազմկոմիտեի ղեկավար Եսիրո Մորին հայտարարել է, որ ճապոնական մայրաքաղաքում ամառային օլիմպիական խաղերը կայանալու են 2021 թվականի հուլիսի 23-ից օգոստոսի 8-ը։
Նա նշել է, որ համապատասխան որոշում կայացվել է  Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Թոմաս Բախի հետ հեռախոսազրույցի հետո։
«Նոր ամսաթիվը  որոշելիս՝ մենք հաշվի ենք առել մի շարք կետեր կապված մարզիկների մարզման, կամավորների և հանդիսատեսի հարմարության հետ»,- ասել է Մորին։
Գազետա.ռու-ն գրում է, որ Պարօլիմպիական խաղերը կկայանան օգոստոսի 24-ից սեպտեմբերի 5-ը:
Հիշեցնենք, որ ամառային օլիմպիական խաղերը կայանալու էին այս տարի Տոկիոյում, սակայն դրանք մեկ տարով հետաձգվել են կորոնավիրուսի պանդեմիայի պատճառով։

New dates confirmed for 2021 Tokyo Olympics
The Tokyo Olympic Games will start on 23 July, 2021 and run to 8 August after being postponed for a year because of the coronavirus pandemic. The International Olympic Committee's (IOC) executive board met on Monday to make the decision, BBC reported.
The Olympics will still be called Tokyo 2020 despite taking place in 2021.
IOC president Thomas Bach said: "I am confident that, working together with the Tokyo 2020 Organising Committee, the Tokyo Metropolitan Government, the Japanese Government and all our stakeholders, we can master this unprecedented challenge. Humankind currently finds itself in a dark tunnel. These Olympic Games Tokyo 2020 can be a light at the end of this tunnel."