Հայաստանից Արցախ ժամանած երկու քաղաքացի  մեկուսացվել է. տեղեկատվական շտաբ
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից տեղեկացնում են, որ առայսօր հանրապետությունում կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) դեպք չի գրանցվել: Այս մասին փոխանցում է Արցախ տեղեկատվական շտաբը:
«Բուժհիմնարկներում մեկուսացված քաղաքացիների մասով Առողջապահության նախարարությունից տեղեկացնում են, որ Հայաստանից եկած Արցախի երկու քաղաքացիներ մեկուսացված են. հետազոտության նպատակով նմուշառումներ են իրականացվել:
Կեղծ և չստուգված լուրերից խուսափելու համար, կրկին կոչ ենք անում հետևել պաշտոնական լրահոսին, որը ներկայացվում է Արցախի Հանրապետությունում ձևավորված նոր կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման աշխատանքները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի տեղեկատվական շտաբի միջոցով:
Միաժամանակ կոչ ենք անում՝ պահպանել կորոնավիրուսային վարակի տարածումը կանխարգելող՝ ԱՀ առողջապահության նախարարության կողմից տրվող հորդորներն ու առաջարկները»,-նշված է հայտարարությունում:

Информационный штаб: Изолированы прибывшие из Армении в Арцах два гражданина
Из министерства здравоохранения Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) сообщают, что по положению на сегодняшний день в НКР не зафиксировано случаев заражения коронавирусом нового типа (COVID-19). Об сообщает Информационный штаб Арцаха.
«По части изолированных в медучреждениях из Министерства здравоохранения сообщают, что прибывшие из Армении граждане Арцаха изолированы: взяты образцы с целью проведения исследования.
Во избежание ложных и непроверенных сведений, вновь призываем следить за официальной информацией, распространяемой информационным штабом Межведомственной комиссии, координирующей работы по предотвращению распространения коронавируса нового типа в Арцахе.
В то же время призываем соблюдать призывы и предложения Минздрава Арцаха по предотвращению распространения коронавирусной инфекции», – говорится в заявлении.