Տրետյակովյան պատկերասրահն առաջին անգամ ներկայացրել է ցուցահանդեսների ֆոտոարխիվը
Պետական Տրետյակովյան պատկերասրահն առաջին անգամ հրապարակել է իր ցուցադրությունների ամբողջ ֆոտոարխիվը։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, «Яндекс.Коллекции»-ում տեղադրված է 47 ցուցադրության լուսանկարներ։
Տրետյակովյան պատկերասրահի ղեկավարությունը,  ինչպես նաև մի շարք այլ մշակութային և զվարճանքի հաստատությունների,  հասանելի են դարձնում իրենց ֆոտոարխիվներն ու այլ նյութեր, քանի որ կորոնավիրուսի պատճառով չեն կարողանում ընդունել այցելուներ։
«Տրետյակովյան պատկերասրահի այս  նախագծերն իրականացվել են 2015 թվականից մինչև այս ժամանակները։ Օգտատերերը կտեսնեն վերջին տարիների ամենահայտնի ցուցահանդեսների լուսանկարները»,- ասված է թանգարանի հայտարարության մեջ։

Третьяковская галерея впервые опубликовала весь фотоархив своих выставок
Государственная Третьяковская галерея впервые опубликовала весь фотоархив своих выставок. В «Яндекс.Коллекции» выложены фото 47 экспозиций, сообщает «Культуромания».
Руководство Третьяковки, как и многих других культурных и развлекательных учреждений, выкладывают в общий доступ свои фотоархивы и другие материалы в связи с закрытием из-за угрозы распространения коронавируса.
«Это проекты Третьяковской галереи с 2015 года по настоящее время. Пользователи увидят фотографии самых знаменитых выставок последних лет», — говорится в заявлении музея.
Отмечается, что фотоколлекция будет пополняться.
Ранее галерея запустила проект #ТретьяковкаДома. Каждый желающий может ознакомиться с лекциями, экскурсиями, концертами и другими материалами и мероприятиями, которые проходили в музее.