Մարզպետ. Կորոնավիրուսով վարակվածության դեպք է հաստատվել Վայոց ձորում
«Նոր կորոնավիրուսով վարակվածության դեպք է հաստատվել Վայոց ձորի մարզում»,- ֆեյսբուքյան էջում գրել է Վայոց Ձորի մարզպետ Արարատ Գրիգորյանը։
«Տեղեկացնում եմ բոլորիդ, որ կորոնավիրուսով վարակված մեր հայրենակիցը գտնվել է կարանտինային ռեժիմում դեռևս 20 օր առաջ և մարզի տարածքում որևէ մեկի հետ շփում չի ունեցել: Ուստի հորդորում եմ խուճապի չմատնվել, պահպահել հանգստություն:
Խնդրում եմ խստորեն պահպանել Հայաստանի Հանրապետությունում արտակարգ դրություն ռեժիմով պայմանավորված ՀՀ Պարետի 31 մարտի 2020 N27 որոշմամբ Հայաստանի Հանրապետության ողջ տարածքում կիրառվող սահմանափակումների պահանջները:

В Вайоцдзорской области Армении подтвержден случай коронавируса
В Вайоцдзорской области Армении подтвержден случай заражения коронавирусом,  написал на своей странице в социальной сети Facebook губернатор Вайоц Дзора Арарат Григорян.
«Я хотел бы сообщить всем вам, что наш соотечественник, зараженный коронавирусом, находился в карантинном режиме еще 20 дней назад и не имел контактов ни с кем в области. Поэтому я призываю вас не паниковать и сохранять спокойствие.
Прошу строго соблюдать требования ограничений, применяемых на всей территории Республики Армения решением коменданта РА N27 от 31 марта 2020 года, обусловленным режимом чрезвычайного положения в Республике Армения.