«Grand Canyon»-ը կորոնավիրուսի պատճառով փակվել է. gazeta.ru
ԱՄՆ-ի «Grand Canyon» ազգային պարկը փակվել է կորոնավիրուսի պանդեմիայի պատճառով: Այս մասին գրում է «Գազետա.ռու»-ն՝ հղում տալով ԱՄՆ ազգային պարկի պաշտոնական կայքին:
Այգու ղեկավարությունը այդ որոշումն ընդունել է ամերիկյան առողջապահության նախարարության և Կոկոնինոյի շրջանի գլխավոր սանիտարական բժշկի առաջարկություններով։
Կառավարման փոխտնօրեն Դեյվիդ Բերնհարդը հաստատել է վերոնշյալ տեղեկատվությունը: Նա ասել է, որ «Grand Canyon»-ը փակվել է, և հետագա քայլերի մասին ծանուցումներ կլինեն։
Ըստ աղբյուրի՝ այգին տարեկան մոտ 5,5 միլիոն այցելու է ունենում։
2019 թվականի դեկտեմբերի 31-ին, Չինաստանի իշխանությունները հայտարարեցին Ուհան քաղաքում թոքաբորբի բռնկման մասին: Հիվանդության պատճառական գործակալը կորոնավիրուսների նոր տեսակ է, որին տրվում է պաշտոնական անուն ՝ COVID-2019:

В США национальный парк «Гранд-Каньон» закрыт из-за пандемии
В США национальный парк «Гранд-Каньон» был закрыт из-за пандемии нового типа коронавируса COVID-19. Об этом сообщается на сайте Управления национальных парков США.
Руководство парка приняло такое решение в соответствии с рекомендациями американского минздрава и главного санитарного врача округа Коконино.
Замдиректора управления Дэвида Бернхардта подтвердил эту информацию. «Гранд-Каньон» был закрыт до особого уведомления.
Ежегодно парк посещает около 5,5 млн человек.
31 декабря 2019 года китайские власти заявили о вспышке пневмонии в городе Ухань. Возбудителем заболевания является новый тип коронавируса, которому присвоено официальное название COVID-2019.
11 марта Всемирная организация здравоохранения (ВОЗ) объявила вспышку нового коронавируса пандемией.