«Փաստինֆո». Ռոբերտ Քոչարյանը շարունակում է ստացիոնար բուժումը բժշկական կենտրոնում
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը դեռևս գտնվում է «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնում: ՀՀ երկրորդ նախագահի կրտսեր որդին՝ Լևոն Քոչարյանը, «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրել է, որ բժիշկների ցուցումով շարունակվում է Ռ.Քոչարյանի ստացիոնար բուժումը և հայտնի չէ, թե որքան կտևի այն:
Հիշեցնենք, որ  մարտի 7-ի երեկոյան երկրորդ նախագահին տեղափոխել են «Նաիրի» բժշկական կենտրոն՝ արյան ճնշման կտրուկ տատանման և ինքնազգացողության վատացման պատճառով։
Մարտի 8-ին Ռոբերտ Քոչարյանին «Նաիրի» ԲԿ-ից տեղափոխել են «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն, որտեղ նա պետք է մի քանի օր ստացիոնար բուժում ստանա։
Աղբյուրի փոխանցմամբ, ըստ «Էրեբունի» ԲԿ-ից ստացված տեղեկանքի՝ Ռոբերտ Քոչարյանի մոտ ախտորոշվել են սուր վեստիբուլոպատիա, զարկերակային հիպերտենզիա 3-րդ աստիճանի, սրտի ռիթմի խանգարում, հաճախակի փորոքային էքստրասիստելաներով բարձր կարդիովասկուլյար ռիսկ։

«ФактИнфо»: Роберт Кочарян продолжает проходить лечение в одном из ереванских медцентров
Второй президент Армении Роберт Кочарян находится в ереванском медцентре «Эребуни».  Как сообщил «ФактИнфо» младший сын второго президента Левон Кочарян, Роберт Кочарян продолжает проходить стационарное лечение по рекомендации врачей, и пока не известно, сколько оно продлится.
Ранее сообщалось, что 7 марта второй президент Армении был госпитализирован в медцентр «Наири» ввиду резких перепадов артериального давления и ухудшения самочувствия.
8 марта Роберта Кочаряна перевели из медцентра «Наири» в МЦ «Эребуни» для прохождения стационарного лечения.
Согласно полученной из медцентра «Эребуни» справке,  у Роберта Кочаряна диагностировали острую вестибулопатию, артериальную гипертензию третьей степени, нарушение сердечного ритма, высокий кардиоваскулярный риск с частой желудочковой экстрасистолией.