«Ձեզանից մեկը գոնե փորձե՞լ է հետաքրքրվել ինչպես և ինչով են այս ծանր օրերին ապրում Փելեշյանը, Չեքիջյանը, Մանսուրյանը»
ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը գրում է.
«Որքան հասկացա, կորոնավիրուսային էս թրենդի մեջ բոլորը սկսել են փնտրել Երևանի քաղաքապետին:
Ու ոչ թե նրա համար, որ ծնունդն ա, կամ բանակի քեֆը, այլ որ միլիոնուկեսանոց մայրաքաղաքի գլուխը պարզապես չի կարա անհայտ կորած համարվի, կամ «վդրուգ» դառնա անորսալի Ջոն:
Առավոտից ես էլ եմ փնտրում քաղաքապետ Հայկին ու մի թեթև «սպրավոչկա» եմ ուզում իրենից ստանալ մի շատ նուրբ հարցի վերաբերյալ:
էն որ մենք մեր հանճարեղ մարդկաց սիրում ենք հետմահու, որ ամեն մեկս նստի ու լալահառաչ հուշեր պատմի՝ դա ազգային-գենետիկ բզիկ է: Բայց հիմա մի լուրջ հարց քաղաքապետին, որից ձեն-ձուն չկա: Էս ձեզանից մեկը գոնե փորձե՞լ է հետաքրքրվել ինչպես և ինչով են այս ծանր օրերին ապրում մեր մեծագույն Մաեստրոները` Արտավազդ Փելեշյանը, Հովհաննես Չեքիջյանը, Տիգրան Մանսուրյանը:
Մեկիդ մտքով մի կես անգամ գոնե անցե՞լ է զանգել և տներում ինքնամեկուսացված մեր տարեց հանճարներին հարցնել` ինչի՞ կարիք ունեք: Չեք արել, ոչ մեկդ, ոչ մի անգամ:
Ես հասկանում եմ, որ ցանկացած մարդու սահմանադրական իրավունքն է տարատեսակ, այդ թվում` անոմալ ֆոբիաներ ունենալը. օրինակ` տանը նստած` ձեռքերը ստախանովյան էնտուզիազմով վայրկյանը մեկ լվանալն ու վախից գործի չգնալը: Բայց չհետաքրքրվել, թե ինչպե՞ս են ապրում և ինչի՞ կարիք ունեն այս երեք հանճարեղ ու տարեց մարդիկ, դա, կներեք, անբարոյականություն է:
Հետգրություն. հուսով եմ, որ էս գրությանս տակ չեմ տեսնի իշխանական ֆեյք ֆաբրիկայի զոմբիներին` նույն ռեպերտուարով ու նույն բառամթերքով: Էդ ձեր ֆեյքա-քֆուրային կանտորան կարանտինի մեջ չի՞. մի հատ հեսա պարետից ճշտեմ:
Իսկ ասածս մտահոգություն է, ասածս ահազանգ է, ու ինչքան էլ հիմա քսի տված ֆեյք դրուժիննիկներով ու «սեքընդ հենդ» բառամթերքով էջիս տակ բուն դնեք, դրանից ձեր տիեզերական իդիոտիզմը չի նվազելու:

Наира Зограбян: Хоть один из вас пытался узнать, как и чем в эти непростые дни живут наши великие маэстро – Пелешян, Чекиджян, Мансурян?
15:47 03/04/2020
Депутат Национального Собрания от фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян на своей странице в социальной сети Facebook написала:
«Насколько я поняла, на фоне всего этого коронавирусного тренда все начали искать мэра Еревана.
И не потому, что у него день рождения или армейская вечеринка, а потому, что глава столицы с 1,5-миллионным населением просто не может считаться пропавшим без вести, или вдруг превратиться в «неуловимого Джо».
С самого утра я тоже ищу мэра Айка и хочу получить от него небольшую "справочку" по очень деликатному вопросу.
Тот факт, что мы любим наших гениальных людей после их смерти, чтобы каждый из нас мог сесть и рассказать свои пространные воспоминания, является национально-генетическим бзиком.
Но сейчас серьезный вопрос мэру, от которого ни слуху ни духу. Хоть один из вас пытался узнать, как и чем в эти непростые дни живут наши великие маэстро – Артавазд Пелешян, Ованнес Чекиджян, Тигран Мансурян?
Кто-нибудь хотя бы задумывался о том, чтобы позвонить и спросить самоизолировавшихся в своих домах наших пожилых гениев, в чем они нуждаются? Вы не сделали этого, никто, ни разу.
Я понимаю, что конституционное право каждого иметь различные, в том числе аномальные фобии. Например, сидеть дома, с энтузиазмом стахановцев мыть руки каждую секунду и из страха не ходит на работу. Но не интересоваться, как живут и в чем нуждаются эти три пожилых гения, извините, это аморально.
P.S. Надеюсь, что под этим постом я не увижу зомби провластной фабрики фейков с неизменным репертуаром и таким же словарным запасом. Разве ваша контора не на карантине? Уточню у коменданта».