ԱՆ. «Նորք» ինֆեկցիոնում արձանագրվել է կորոնավիրուսից մահվան նոր դեպք
«Նորք» ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոցում արձանագրվել է մահվան դեպք։ ԱՆ մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողսյանի փոխանցմամբ, 76-ամյա պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային հիվանդություն, հաստատված երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ։ Բացի այդ, կինն ունեցել է ուղեկցող խրոնիկ հիվանդություններ, այդ թվում՝ շաքարային դիաբետ, զարկերակային հիպերտոնիա։
Սա կորոնավիրուսով հիվանդի մահվան յոթերորդ դեպքն է, նրանք բոլորն էլ ունեցել են ուղեցկցող քրոնիկ հիվանդություններ։ Միայն ապրիլի 2-ին մահվան երեք դեպք է արձանագրվել։
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 2-ի ժամը 11։00-ի տվյալներով, Հայաստանում կորոնավիրուսի հիվանդացության 663 հաստատված դեպք կա։

В Армении скончался седьмой пациент с коронавирусом
В Инфекционной клинической больнице «Норк» в Ереване зафиксирован ещё один случай смерти от коронавируса. Как сообщила пресс-секретарь министра здравоохранения Армении Алина Никогосян, у 76-летней пациентки была диагностирована коронавирусная болезнь, двустороння полисегментарная пневмония.
Отмечается, что, кроме этого, у женщины были другие хронические заболевания, в том числе, сахарный диабет и гипертония.
Это уже 7 случай смерти от коронавируса в Армении, все пациенты страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Отметим, что только за 2 апреля зафиксировано 3 случая смерти от коронавируса.
Напомним, по данным на 2 апреля 11:00 по местному времени, в Армении было подтверждено 663 случая заражения коронавирусом.