ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը Հայաստանի բնակչությանը կվճարի հրատապ միանվագ աջակցության գումարները՝ համաձայն կորոնավիրուսային պանդեմիայի հետևանքների վերացման ուղղությամբ միջոցառումներ ձեռնարկելու մասին ՀՀ Կառավարության որոշման:
Բանկից մանրամասնում են, ՀՀ քաղաքացիները, ովքեր հայտնվել են սոցիալական ծանր իրավիճակում և դարձել այս միջոցառումների շահառուներ, հնարավորություն կունենան ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի միջոցով ստանալ Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության տրամադրած հրատապ միանվագ աջակցության գումարները:
Շահառուի անունով միանվագ աջակցության գումարիառկայության և ստացման Բանկի մասին տեղեկատվություն կարելի է ստանալ Սոցիալական ապահովության ծառայության պաշտոնական կայքում՝ www.online.ssa.am:
Սույն թվականի ապրիլի 7-ից շահառուները կարող են ստանալ իրենց գումարները` այցելելով Բանկի 72 մասնաճյուղերից ցանկացածը` ներկայացնելով հետևյալ փաստաթղթերը.
• Հանրային ծառայությունների համարանիշկամ Հանրային ծառայությունների համարանիշ չստանալու մասին տեղեկանք,
• անձը հաստատող փաստաթուղթ / նույնականացման քարտ:
Հրատապ միանվագ աջակցության գումարները հաճախորդներին կտրամադրվեն առանց միջնորդավճարների և նվազեցումների:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հոգ է տանում Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիների առողջության մասին և մշտապես աջակցում կորոնավիրուսային պանդեմիայի դեմ պայքարի նպատակով Հայաստանի Հանրապետության Կառավարության կողմից կազմակերպված միջոցառումներին:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի մասնաճյուղերի վերաբերյալ տեղեկատվություն կարելի է ստանալ Բանկի պաշտոնական կայքում ՝ www.vtb.am կամ Բանկի Կոնտակտային կենտրոնում՝ 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) осуществит выплаты срочных единовременных пособий
Банк ВТБ (Армения) выплатит срочные единовременные пособия населению Армении, согласно решению Правительства РА об осуществлении мероприятий по устранению последствий пандемии коронавируса.
Граждане РА, оказавшиеся в трудной социальной ситуации и ставшие бенефициарами данных мероприятий, смогут получить суммы Срочных единовременных пособий, предоставляемых правительством РА посредством Банка ВТБ (Армения).
Информацию о наличии пособий на имя бенефициара и Банке получения можно уточнить на официальном сайте Службы социального обеспечения www.online.ssa.am.
С 07.04.2020г. бенефициары могут получить свои пособия, посетив любой из 72 филиалов Банка, предъявив следующие документы:
• Социальную карту или справку о неимении социальной карты,
• Документ, удостоверяющий личность/идентификационную карту.
Сумма пособия будет выдана клиенту без комиссий и удержаний.
Банк ВТБ (Армения) заботится о здоровье граждан РА и всячески поддерживает мероприятия, организованные правительством РА на борьбу с пандемией коронавируса, говорится в релизе.
Информацию о филиалах Банка ВТБ (Армения) можно получить на официальном сайте Банка: https://www.vtb.am или Контактном центре Банка по номеру 87-87.