«Հրապարակ». Աշխատակազմը վրդովված ու վիրավորված է Արարատ Միրզոյանից
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ազգային ժողովի աշխատակազմը վրդովված ու վիրավորված է ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի արհամարհանքից:
Բանն այն է, որ ԱԺ խոսնակն առանց որևէ մեկի հետ խորհրդակցելու է որոշել ընթացիկ տարվա երկրորդ եռամսյակի համար նախատեսված ֆինանսական միջոցները և ԱԺ շուրջ 700 աշխատակիցների ու պատգամավորների պարգևատրման ողջ ֆոնդը, ինչպես նաև ներկայացուցչական ծախսերի, էներգետիկ ծառայությունների և այլ բյուջետային տողերով նախատեսված միջոցները հետ ուղարկել պետական բյուջե՝ կորոնավիրուսի համաճարակի կանխարգելման նպատակին:
Միրզոյանի այս միանձնյա որոշումը հատկապես ծանր են տարել ԱԺ աշխատակազմի շարքային աշխատակիցները, որոնք ստանում են 120-140 հազար դրամ՝ գումարած աշխատավարձի 30 տոկոսի չափով պարգևավճարը:
ԱԺ մեր աղբյուրը չբացառեց, որ կադրերի արտահոսք կլինի, քանզի նրանց պետական ապարատում ներգրավելու նպատակով, բյուջեով ամրագրեցին 30 տոկոսանոց ամենամսյա պարգևատրումները»:

«Грапарак»: Сотрудники парламента возмущены пренебрежением Арарата Мирзояна
Газета «Грапарак» пишет, что персонал Национального Собрания возмущен и оскорблен пренебрежением председателя парламента Арарата Мирзояна. Дело в том, что спикер парламента, ни с кем не посоветовавшись, решил перечислить предусмотренные для второго квартала текущего года финансовые средства и премиальный фонд около 700 сотрудников и депутатов Национального Собрания, а также предусмотренные для представительских расходов, энергетических и других служб средства в государственный бюджет – на борьбу с эпидемией коронавируса.
«Это единоличное решение Мирзояна особенно тяжело перенесли рядовые сотрудники парламента, которые получают зарплату в размере 120-140 тысяч драмов, плюс премии  в размере 30% зарплаты. Наш источник в парламенте не исключил, что начнется отток кадров, поскольку ежемесячные 30% премии были закреплены в бюджете, чтобы  удержать кадры в государственном аппарате», - отмечает издание.