ԿԳՄՍ փոխնախարար. Հիմա աշխատում ենք մի քանի սցենարների վրա
Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը քննարկում է միասնական քննությունների անցկացման մի քանի սցենար։ Այսօրվա ասուլիսում ասաց ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Ժաննա Անդրեասյանը։
Նա նշեց, որ հիմա աշխատում են այդ սցենարների վրա, շարունակում են քննարկումները, քննարկում են քննությունների կամզակերպման ժամկետները և այլ հարցեր, աշխատում են կոնկրետ լուծումների վրա, այդ թվում՝ էլեկտրոնային։
Նրա խոսքով, պատրաստ են բոլոր սցենարներին, իրենց գործունեությունը կազմակերպում են՝ ելնելով  այն իրավիճակից, ինչ առկա է ընդհանրապես հասարակության ներսում։
«Առաջիկայում նախարարությունը քննարկումների արդյունքների մասին կտեղեկացնի։ Այդ լուծումը որևէ կերպ չի խաթարի որևէ սովորողի իրավունքը, հաշվի կառնի բոլոր գործընթացի մասնակիցներին»,- ասաց փոխնախարարը։

The Armenian Ministry of Education, Science, Culture and Sport is considering different scenarios for the conduct of joint examinations, Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport Zhanna Andreasyan told a news conference on Tuesday.
She said that now they are working on those options, including conduct of electronic exams, as well as holding discussions on the timeframes of the examinations.
According to the official, the education authorities are ready for any developments, adding the ministry tailors its activities to the situation in the country.
"The ministry will announce the results of the discussions in the near future. The solution will not violate the rights of any school student; it will take into account all the participants in the process,” the deputy minister said.