ԿԳՄՍ փոխնախարար. Հիմա աշխատում ենք մի քանի սցենարների վրա
Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը քննարկում է միասնական քննությունների անցկացման մի քանի սցենար։ Այսօրվա ասուլիսում ասաց ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Ժաննա Անդրեասյանը։
Նա նշեց, որ հիմա աշխատում են այդ սցենարների վրա, շարունակում են քննարկումները, քննարկում են քննությունների կամզակերպման ժամկետները և այլ հարցեր, աշխատում են կոնկրետ լուծումների վրա, այդ թվում՝ էլեկտրոնային։
Նրա խոսքով, պատրաստ են բոլոր սցենարներին, իրենց գործունեությունը կազմակերպում են՝ ելնելով  այն իրավիճակից, ինչ առկա է ընդհանրապես հասարակության ներսում։
«Առաջիկայում նախարարությունը քննարկումների արդյունքների մասին կտեղեկացնի։ Այդ լուծումը որևէ կերպ չի խաթարի որևէ սովորողի իրավունքը, հաշվի կառնի բոլոր գործընթացի մասնակիցներին»,- ասաց փոխնախարարը։

В Минобрнауки Армении обсуждают несколько сценариев сдачи выпускных экзаменов
Министерство образования, науки, культуры и спорта Армении обсуждает несколько сценариев проведения единых экзаменов. Об этом на сегодняшней пресс-конференции сообщила замминистра образования, науки, культуры и спорта РА Жанна Андреасян.
Она отметила, что сейчас в министерстве работают над этими сценариями, продолжаются обсуждения, в частности, касательно сроков проведения экзаменов и другие вопросы, работают над конкретными решениями, в том числе – электронными.
По его словам, в министерстве готовы ко всем сценариям, организовывают свои действия, исходя из той ситуации, которая сформировалась среди общественности.
«В ближайшее время министерство сообщит о результатах проведенных обсуждений. Принятое решение никоим образом не нарушит права учащихся, будут учтены интересы всех участников процесса», – отметила замминистра.
Что касается проведения мероприятия «Последний звонок», Ж. Андреасян отметила, что также обсуждаются различные вероятные сценарии.