Ոստիկանությունը տուգանել է 131 մարդու՝ սահմանափակումները խախտելու  համար
Ոստիկանությունը շարունակում է ապահովել նոր կորոնավիրուսի հնարավոր տարածումը կանխելու նպատակով անձանց ազատ տեղաշարժի սահմանափակումների վերաբերյալ Պարետի որոշման կատարումը։
Ոստիկանության հրապարակած տվյալնբերի համաձայն, ապրիլի 7-ին, ժամը 9-ից 15-ը, մեկուսացման կամ ինքնամեկուսացման կանոնները կամ ազատ տեղաշարժվելու իրավունքի այլ սահմանափակումները խախտելու փաստերով 131 անձի նկատմամբ կազմվել է վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություն, իսկ Պարետի որոշումն ուժի մեջ մտնելուց հետո մինչև ապրիլի 7-ի ժամը 15-ը՝ 6982 անձի նկատմամբ, 2759-ը՝ մայրաքաղաքում, 4223-ը՝ մարզերում։
Ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների աշխատակիցները ծառայություն են իրականացնում նաև բանկերի, սուպերմարկետների և այլ հաստատությունների հարակից տարածքներում, որտեղ հնարավոր են մարդկանց կուտակումներ։
Հերթի մեջ գտնվող քաղաքացիներին ոստիկանները հորդորում են միմյանց միջև պահպանել տարածություն։
«Բնակչությանը ևս մեկ անգամ հորդորում ենք` խստագույնս սահմանափակել բնակարաններից դուրս գալը և բնակարաններից դուրս գալ բացառապես ծայրահեղ անհրաժեշտության դեպքում՝ պահպանելով Պարետի որոշմամբ սահմանված պահանջները»,-նշում են ոստիկանությունից։

Police charges 131 citizens in one day with violating movement restriction and quarantine rules
The Police of Armenia continues implementing the Commandant’s directive on the restriction on public movement to prevent the spread of coronavirus, the press service at the Police reported.
As the source said, on April 6, from 9.00 am till 15.00, 131 citizens have been pressed with administrative charges for violating quarantine rules and other restrictions of public movement imposed to contain the coronavirus.
The total number of citizens called for administrative liability has been 6982 since the directive of the Commandant’s Office. 2759 out of the total number were recorded in capital Yerevan, 4223 – in regions.
The Police urges the citizens to strictly refrain from leaving the houses under quarantine rules except for bare essentials.