«Փաստ». Այս իշխանությունները նույնիսկ ճգնաժամից, նույնիսկ բարդ կացությունից դասեր չեն քաղում
«Փաստ» թերթը գրում է. «Վարչապետ Փաշինյանի՝ նախօրեի երեքժամանոց ֆեյսբուքյան լայվը ծանր տպավորություն թողեց: Ու թեպետ նույն այդ հարցուպատասխանի ժամանակ վարչապետը վստահություն էր հայտնում, որ հասարակության մեծ մասը դեռ աջակցում է «քայլողներին», երեկ օրվա ընթացքում արձագանքներն ապացուցեցին բացարձակ հակառակը:
Շատերն են արձանագրում, որ երեք ժամվա ընթացքում Փաշինյանը փաստացի ոչ մի նոր բան չասաց, հարցերի մեծ մասը կա՛մ կազմակերպված էր, կա՛մ արհեստական «լայքախեղդ» էր արված, առավել էական, առավել մեծ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերին Փաշինյանը փաստացի պատասխան չտվեց՝ ուղղակի «լղոզելով», մի քանի թեմաների պատասխանները, մեղմ ասած, խոր կասկածներ են ծնում, այդ թվում՝ պետական համակարգում պարգևավճարների (թեկուզ միայն բարձրաստիճաններին առանձնացնելու մասով) գումարի ու թոշակների հնարավոր ավելացման «մաթեմատիկայի» առումով, իսկ ընդհանուր առմամբ առկա էին բազմաթիվ հակասություններ: Սրան գումարած՝ նույնիսկ առկա վիճակում, երբ ամբողջ աշխարհն է զբաղված ճգնաժամը հաղթահարելու հոգսով, վարչապետի «ցավը» էլի նախկիններն են, ընդդիմությունը և ԶԼՄ-ները:
Ու ամենակարևորը, որ առավել հստակ դարձավ այս «լայվից», հետևյալն է. այս իշխանությունները նույնիսկ ճգնաժամից, նույնիսկ բարդ կացությունից դասեր չեն քաղում, «ոչ ոք անսխալական չէ» թեզի ներքո շարունակում են իրենց անսխալական համարել, շարունակում են «թշնամիներ» փնտրել ու գտնել, շարունակում են վարկաբեկել այն ամենը, ինչը կապված չէ «քայլելու հետ»: Ավելին, պարզվեց՝ կորոնավիրուսին «ծեփել են պատերին», «փռել են ասֆալտին», հընթացս «վարժություններ» են անում ու թույլ տալիս հեգնել մարդկանց, որոնք իրական արժեք ստեղծող են, մարդկանց մատից փուշ հանող են, անցած ճանապարհ ունեն ու, ամենակարևորը, օրումեջ միտք չեն փոխում:
Դժվար է ասել՝ այս տխուր պատկերն ինչի արդյունք է, շատերի կարծիքով՝ արդեն գործ ունենք քաղաքական ցայտնոտի հետ: Դա առավել հստակ կերևա հետկորոնավիրուսային շրջանում»:

«Паст»: Эта власть не извлекае уроков даже из кризиса и сложной ситуации
Газета «Паст» пишет, что трехчасовой прямой эфир премьер-министра Пашиняна в Facebook оставил гнетущее впечатление. И хотя во время вопросов и ответов премьер-министр выразил уверенность в том, что большая часть общества все еще поддерживает «шагающих», вчерашние отклики свидетельствуют о противоположном.
«Многие констатируют, что Пашинян в течение трех часов не сказал ничего нового, большинство вопросов были либо заранее подготовленными, либо искусственно «пролайканными». Пашинян фактически не ответил на вопросы, представляющие наибольший интерес, просто «смазал» несколько тем, что мягко говоря, вызывает глубокие сомнения, в том числе о размере премий в государственной системе и в контексте «математики» возможного повышения пенсий, а в целом, было много противоречий. Плюс к этому, даже в нынешней ситуации, когда весь мир занят вопросом выхода из кризиса, премьер-министр по-прежнему обеспокоен предшественниками, оппозицией и средствами массовой информации.
А самое важное, из этого «лайва» стало очевидно –  эти власти не извлекают уроков даже из кризиса, даже из сложной ситуации, они продолжают считать себя непогрешимыми, продолжают искать и находить «врагов» и компрометировать все, что не связано с «шаганием». Более того, оказалось, что  они «размазали по стенам», «уложили на асфальт» коронавирус и попутно с этим «тренируются» и позволяют себе высмеивать людей, которые создают реальные ценности, прошли путь и, самое главное, дважды в день не меняют мнение.
Сложно сказать, следствием чего является эта печальная картина, по мнению многих, мы имеем дело с политическим цейтнотом. Наиболее отчетливо это будет видно в посткоронавирусный период», - пишет газета.