Այս փոքրիկ և հարաբերական «ձեռքբերումը» կարող է հօդս ցնդել, եթե մենք «թուլանանք» և կրկին վերադառնանք մեր առօրյա կյանքին.Թորոսյան
Եթե վարակի տարածման այս տեմպը պահպանվի, ապա մենք ապրիլի 19-ին կունենանք մոտ 1.800 դեպք, իսկ ապրիլի 29-ին` 3600 դեպք: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
«Մեր դեպքերի կրկնապատկման ցիկլը մոտենում է 10 օրին: Եթե այս տեմպը պահպանվի, ապա մենք ապրիլի 19-ին կունենանք մոտ 1.800 դեպք, իսկ ապրիլի 29-ին` 3600 դեպք:
Դրականը այն է, որ վերջին 5 օրերի աճի տեմպը ավելի դանդաղ է, քան հավաքական վերցրած վերջին 10 օրերինը:
Բացասականը այն է, որ այս փոքրիկ և հարաբերական «ձեռքբերումը» կարող է հօդս ցնդել, եթե մենք «թուլանանք» և կրկին վերադառնանք մեր առօրյա կյանքին` չպահպանելով հիվանդության տարածումը կանխող կանոնները»,-գրել է նա:

Арсен Торосян: Если этот темп сохранится, то 19 апреля в Армении будет зафиксировано 1800 случаев, а 29 апреля – 3600 случаев
20:28 09/04/2020
«Если этот темп сохранится, то 19 апреля у нас будет зафиксировано уже 1800 случаев, а 29 апреля – 3600 случаев», – сообщил на своей странице в соцсети Facebook министр здравоохранения Армении Арсен Торосян.
«Наш цикл удвоения приближается к 10 дням. Если этот темп сохранится, то 19 апреля у нас будет зафиксировано уже 1800 случаев, а 29 апреля – 3600 случаев.
Положительно то, что за последние 5 дней темп роста стал медленнее, чем за последние 10 дней.
Отрицательно то, что это маленькое и относительное "достижение" может просто исчезнуть, если мы "расслабимся" и снова вернемся к повседневной жизни, не соблюдая правила по предотвращению распространения болезни», – сообщил глава Минздрава Армении.