Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից փոխանցում են, որ օրվա ընթացքում թեստավորված անձանից երկուսի մոտ COVID-19 հետազոտման թեստի արդյունքում ախտորոշվել է կորոնավիրուս։ Այս մասին հայտնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից։
Առաջին վարակակիրը Միրիկ համայնքի հաստատված դեպքով բնակչի ընտանիքի անդամ է (առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար), երկրորդը՝ երկկողմանի թոքաբորբով, էպիդեմիոլոգիական անամնեզով, Հանրապետական բժշկական կենտրոն ընդունված Շահումյանի շրջանի Քարվաճառ քաղաքի բնակիչ (1951 թ. ծ.), որի առողջական վիճակն այս պահին գնահատվում է միջին ծանրության. ունի նաև ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ: Նշված քաղաքացու ընտանիքի անդամները վերջին 3 օրերին գտնվել են ինքնամեկուսացման մեջ՝ բժիշկների խիստ հսկողության ներքո, իսկ քաղաքացու հետ սերտ շփում ունեցողների ու հավանական կոնտակտավորների շրջանակները ճշտվում են:

В Арцахе подтверждены новые случаи коронавируса
Из министерства здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) сообщают, что у двух из протестированных в течение дня на COVID-19 диагностирован коронавирус. Об этом сообщают из информационного штаба Арцаха.
Первый заразившийся – член семьи жителя общины Мирик с подтвержденным коронавирусом (состояние оценивается как удовлетворительное), второй – житель города Карвачар Шаумяновского района (1951 г.р.), поступивший в Республиканский медцентр с двусторонней пневмонией, состояние его здоровья на данный момент оценивается как средней тяжести, у него сопутствующие хронические заболевания. Члены семьи указанного гражданина в последние три дня находились в самоизоляции – под наблюдением медиков, круг тесно общавшихся с гражданином или контактировавших с ним уточняется.