Սանկտ Պետերբուրգը պատրաստ է հյուրընկալել Եվրո 2021-ի հանդիպումները
Ռուսաստանի ֆուտբոլային միությունը (RFU) Եվրոպական ֆուտբոլային ասոցիացիաների միությանը (ՈւԵՖԱ) տեղեկացրել է, որ  Սանկտ Պետերբուրգը պատրաստ է հյուրընկալելու ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնության հանդիպումները, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։
Եվրոպայի առաջնությունը հետաձգվել է մինչև 2021 թվականը՝ կորոնավիրուսային համաճարակի պատճառով: Խմբային փուլի 3 և  քառորդ եզրափակչի 1 հանդիպում պետք է կայանային Սանկտ Պետերբուրգում:
Նշվում է, որ Ռուսաստանի ֆուտբոլային միությունը Սանկտ Պետերբուրգի իշխանությունների կողմից համապատասխան երաշխիքներ ստանալուց հետո ՈՒԵՖԱ-ին նամակ է ուղարկել։

РФС уведомил УЕФА о готовности Санкт-Петербурга принять матчи чемпионата Европы в 2021 году
Российский футбольный союз (РФС) уведомил Союз европейских футбольных ассоциаций (УЕФА) о готовности Санкт-Петербурга провести матчи перенесенного чемпионата Европы по футболу, сообщает «Газета.Ру».
Европейское первенство было перенесено с лета 2020 на 2021 год из-за пандемии коронавируса. В Санкт-Петербурге должны были состояться три матча группового этапа и один из четвертьфиналов.
«Письмо в УЕФА РФС направил после получения соответствующих гарантий от властей Санкт-Петербурга», — отмечено в заявлении службы коммуникации РФС.