Նիդերլանդներում COVID-19- ի դեպքերի թիվը գերազանցել է 24 հազարը. Ria.ru
Ըստ Նիդերլանդների Առողջապահության ազգային ինստիտուտի (RIVM), երկրում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը մեկ օրում ավելացել է 1316-ով, փոխանցում է «Ռիա Նովոստի»-ն։
Նշվում է, որ ընդհանուր առմամբ հիվանդների թիվը 24.413 է։
Անցած օրվա ընթացքում մահացության 132 դեպք է գրանցվել, ընդհանուր առմամբ ՝ երկրում COVID-19-ից մահացել է 2643 մարդ: 8386 մարդ բուժվում է հիվանդանոցներում, մեկ օրում դուրս է գրվել 189 հոգի։
2019 թվականի դեկտեմբերի 31-ին, Չինաստանի իշխանությունները հայտարարեցին Ուհան քաղաքում թոքաբորբի բռնկման մասին: Հիվանդությունը կորոնավիրուսի նոր տեսակ է, որը պաշտոնապես կոչվում է COVID-19:

Netherlands confirms 1,316 new coronavirus cases in 24 hours bringing total to 24,413
The number of confirmed COVID-19 cases in the Netherlands rose by 1,316 on Saturday, bringing the total to 24,413, with 132 new fatalities, the country's health authorities said.
The country's death toll from coronavirus is 2,643, the Netherlands' National Institute for Health (RIVM) said, according to Sputnik news agency.
The coronavirus infection has been spreading quickly in the country's nursing homes. COVID-19 cases have been confirmed in at least 900 of the Netherlands’ 2,500 nursing homes, RIVM infectious diseases chief Jaap van Dissel said, as quoted by the media outlet.