Արցախում կորոնավիրուսով վարակված  քաղաքացին տեղափոխվում է Շուշիի բուժմիավորում
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից տեղեկացնում են, որ այս պահի դրությամբ, նոր թեստավորումներ չեն իրականացվել։ Այս մասին հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը։
Երեկվա ընթացքում կորոնավիրուսի վարակով հաստատված քաղաքացին Շահումյանի շրջանի Քարվաճառի բուժմիավորումից այս պահին տեղափոխվում է Շուշիի բուժմիավորում:
Նրա ընտանիքի 5 անդամները, ովքեր մինչ այս պահը ինքնամեկուսացված էին, տեղափոխվելու են մեկուսացման համար առանձնացված հաստատություն. նրանց առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար, հիվանդությանը բնորոշ ախտանիշներ չկան:
Հիշեցնենք, որ Արցախում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակման 6 դեպք։ Արցախում հայտարարվել է արտակարգ իրավիճակ։

Из министерства здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) сообщают, что на данный момент нового тестирования на коронавирус не проведено.
Как передает информационный штаб Арцаха, жителя Шаумяновского района Карвачара, у которого 12 апреля был выявлен коронавирус, переведут из медобъединения Карвачара в больницу Шуши.
Отмечается, что пять членов семьи пациента, которые до этого момента самоизолированы, будут перевезены в специально выделенное для изоляции место. Состояние их здоровья оценивается как удовлетворительное, нет каких-либо присущих болезни симптомов.
Напомним, число заразившихся коронавирусом в Арцахе достигло шести человек. 12 апреля в Арцахе был объявлен режим ЧС.