«Հրապարակ». Փաշինյանի տան խոհարարը բուժում է ստանում կորոնավիրուսի դեմ
«Մեր տեղեկություններով` «կառավարական դաչաների», այդ թվում և Նիկոլ Փաշինյանի տանը մի կարճ ժամանակ խոհարար աշխատած Խաչատուր Բարսեղյանը կորոնավիրուսի դեմ բուժում է ստանում։ Նրա առաջին թեստը, որը վերցվել է մոտ մեկ ամիս առաջ, դրական է եղել, այժմ նա արդեն սիմպտոմներ չունի, և սպասում են, որ թեստն արդեն բացասական կլինի։
«Սրանից մոտ 20 օր առաջ մասնակցել է Հրազդանում հարսանիքի, որը վարակի օջախներից մեկն է եղել, սակայն իր մոտ ամեն ինչ արդեն նորմալ է»,- ասաց իշխանական աղբյուրը:
Ի՞նքն է վիրուսը տարածել։ «Ոչ-ոչ, ի՞նչ եք ասում. հարսանիքին մասնակցել է 300 մարդ, Մարմարիկ գյուղում է եղել, ինքը հրավիրված է եղել»:
Ի՞նքն է հարսանիքի խոհարարը եղել։ «Ոչ, արդեն ասացի` եղել է հրավիրյալների թվում, դեպքից հետո Մարմարիկ գյուղում բոլորին տնային մեկուսացում են տվել»: 300 հոգանոց հարսանիք է եղել, իշխանությունների, պարետատան վրա խաբար չի՞ եղել։ «Դա եղել է շատ վաղուց` մարտի 20-ի մերձակայքում` Մարմարիկ գյուղում, դե, ո՞նց կարող էին իմանալ»: Երեկ ողջ օրը մենք զանգահարում էինք առողջապահության նախարարի, վարչապետի մամուլի ծառայություններին` ճշտումներ կատարելու համար, նրանք չպատասխանեցին զանգերին»»։

«Грапарак»: Повар Пашиняна проходит лечение от коронавируса
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что проработавший короткое время в «правительственных дачах», в том числе у Никола Пашиняна поваром Хачатур Барсегян проходит лечение от коронавируса. Первый тест на коронавирус, который был взят у него примерно месяц назад, был положительным, сейчас у него уже нет симптомов болезни и ждут отрицательного результата на тест.
«Около 20 дней до этого он присутствовал на свадьбе в Раздане, которая стала одним из очагов распространения инфекции, но у него все нормально», - сказал источник издания.
Он распространил вирус?
«Нет, что вы говорите? На этой свадьбе присутствовало 300 человек, она проходила в селе Мармарик, он был просто приглашен».
Он был поваром на этой свадьбе?
«Нет, он был в числе приглашенных. После этого в селе Мармарик все были самоизолированы».
А власти, комендатура не знали о том, что устроили свадьбу с участием 300 человек?
«Это было очень давно – приблизительно 20 марта, в селе Мармарик, ну как они могли знать об этом».
«Вчера весь день издание пыталось дозвониться до министра здравоохранения, пресс-службы премьер-министра для уточнения этих сведений, однако они не отвечали на звонки», - отмечает газета.