Փաշինյան. Գները որոշակի տատանումներից հետո վերադառնում են իրենց բնականոն նշաձողերին
«Այս պահին ունենք կայուն, հուսալի վիճակ։ Գները որոշակի տատանումներից հետո վերադառնում են իրենց բնականոն նշաձողերին, բացի մի քանի ապրանքատեսակներից։ Մենք ապրանքների դեֆիցիտ չունենք ու չենք ունենալու»,- կառավարության նիստում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նրա խոսքով, այս ընթացքում Վրաստանի ու Ռուսաստանի գործընկերների հետ համագործակցության արդյունքում կարողացել են լուծել Հայաստանից բնականոն արտահանումների խնդիրը, ներմուծումները խնդիր չեն եղել։
Փաշինյանը շնորհակալություն հայտնեց նրանց՝ Հայաստանի առաջադրած հարցերին արագ արձագանքելու ու լուծումներ տալու համար։
ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանը տեղեկացրեց, որ Վերին Լարսում Հայաստանի ներկայացուցիչը մեկուսացումից հետո անցել է իր պարտականությունների լիարժեք կատարմանը։
«Մինչ այդ էլ պարտականությունները կատարել է հեռահար օժանդակողների միջոցով, արտգործնախարարության մեր գործընկերները նրա հետ սերտ համագործակցել են այդ հարցում։ Կարանտինից դուրս է եկել»,- ասաց Անանյանը՝ ավելացնելով, որ թիմային համագործակցությամբ նորմալ գնում են առաջ։

Никол Пашинян: Цены после определенных колебаний возвращаются к нормальным уровням
«На данный момент у нас надежная, стабильная ситуация. Цены после определенных колебаний возвращаются к своим нормальным уровням, за исключением нескольких видов товаров. У нас нет дефицита товаров и не будет», – заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян на заседании правительства РА в четверг, 16 апреля.
По его словам, за этот период времени в результате сотрудничества с коллегами из Грузии и России удалось решить проблему нормального экспорта из Армении, проблем с импортом не было.
Пашинян поблагодарил их за оперативный отклик и решение озвученных Арменией вопросов.
Председатель Комитета государственных доходов Армении Давид Ананян сообщил, что после изоляции представитель Армении на КПП «Верхний Ларс» приступил к полноценному исполнению своих обязанностей.
«До этого он выполнял свои обязанности с помощью удаленных помощников. Наши коллеги из министерства иностранных дел тесно сотрудничали с ним по этому вопросу. Он вышел из карантина», – сказал Ананян.