Հայկական ակումբները կվերսկսեն մարզումներն ապրիլի 23-ին
ՀՀ Պարետատան և Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի միջև ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն, ըստ որի ՀՀ Բարձրագույն և Առաջին խմբերի ակումբները կարող են վերսկսել մարզումները ապրիլի 23-ից: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՖՖ կայքից։
ՀՖՖ-ին տրամադրվել են կորոնավիրուսի ախտորոշման թեստեր, որոնք մոտակա 3 օրերի ընթացքում կբաժանվեն ՀՀ Բարձրագույն և Առաջին խմբի առաջնության մասնակից ակումբներին: Մինչև մարզումների սկիզբը բոլոր ակումբները պարտավոր են թեստավորել իրենց ֆուտբոլիստներին, ինչպես նաև մարզչական, սպասարկող և բժշկական անձնակազմերի ներկայացուցիչներին։
Յուրաքանչյուր ակումբի կազմում մարզմանը միաժամանակ կարող է մասնակցել ոչ ավել, քան 20 անձ, ներառյալ՝ ֆուտբոլիստնեը, մարզչական, սպասարկող և բժշկական անձնակազմի ներկայացուցիչներ:
Մեկ շաբաթ անց ՀՖՖ-ն կքննարկի Հայաստանի Բարձրագույն և Առաջին խմբերի առաջնությունների, ինչպես նաև VBET գավաթի խաղարկության վերսկսման հարցը։ Հնարավոր ժամկետներն են մայիսի երկրորդ կես-հունիսի սկիզբը՝ կախված Հայաստանում արտակարգ դրության ավարտից և մի շարք այլ հանգամանքներից։

Armenian football clubs to resume trainings on April 23
The Commandant’s Office and the Football Federation of Armenia have reached an agreement according to which Premier league and First league clubs will resume the trainings on April 23.
As the Football Federation said in a statement, the Commandant’s Office has provided coronavirus tests that will be made available to all participating teams within three days. Before the trainings, the clubs will test the players as well as the coaching and technical staff. Each training session cannot involve more than 20 people, including the players, the coaches, the medical and support staff members.
The Federation is set to discuss the possibility of the resumption of the Premier and First Leagues as well as the VBET cup matches. Mid-May and early June are envisaged as resumption dates for the tournaments depending on the regime of the state of emergency in the country and other circumstances.