Ոստիկանություն. Տեղաշարժի սահմանափակումները խախտելու համար տուգանվել է 10.269 անձ
Պարետի որոշումն ուժի մեջ մտնելուց հետո մինչև ապրիլի 20-ը՝ ազատ տեղաշարժվելու իրավունքի սահմանափակումները խախտելու փաստերով 10269 անձի նկատմամբ կազմվել է վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություն։
Ոստիկանությունից հայտնում են, որ նույն ժամանակահատվածում ինքնամեկուսացման կամ մեկուսացման կանոնները խախտելու փաստերով արձանագրություն է կազմվել 26 անձի նկատմամբ։
Հայտնաբերվել են նաև ֆինանսատնտեսական գործունեության սահմանափակման կանոները խախտելու 82 դեպք։ Բացի այդ, ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների աշխատակիցները ծառայություն են իրականացնում նաև բանկերի, սուպերմարկետների և այլ հաստատությունների հարակից տարածքներում, որտեղ հնարավոր են մարդկանց կուտակումներ։
«Հերթի մեջ գտնվող քաղաքացիներին ոստիկանները հորդորում են միմյանց միջև պահպանել տարածություն։
Բնակչությանը ևս մեկ անգամ հորդորում ենք` խստագույնս սահմանափակել բնակարաններից դուրս գալը և բնակարաններից դուրս գալ բացառապես ծայրահեղ անհրաժեշտության դեպքում՝ պահպանելով Պարետի որոշմամբ սահմանված պահանջները։
Բոլոր օրինախախտները կենթարկվեն օրենքով սահմանված պատասխանատվության»,-ասված է ոստիկիանության տարածած հաղորդագրության մեջ։

Police charges 10.269 people in Armenia with violating restrictions of movement
As of April 20, 10.269 people in Armenia have been pressed with administrative charges for violating the restrictions of movement imposed by the Commandant to contain the coronavirus pandemic. As the Police of Armenia reports, for the indicated period, some 26 people were pressed administrative charges for violating the rules of isolation and self-isolation.
82 instances of violation of financial-economic activity rules were reported over the mentioned period. It is noted that officers of Police units conduct service in the adjacent areas to supermarkets, banks and areas where possible gatherings of people may occur.
The police once again urge citizens to refrain from going outside unless necessary for essentials, and while out follow the requirements set by the Commandant decision.