Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ նախօրեին թեստավորված 3 քաղաքացու հետազոտության արդյունքներն արդեն հայտնի են:
Արցախի տեղեկատավակն շտաբից հիշեցնում են, որ կրկնակի թեստավորվել էին Քարվաճառում օրեր առաջ նոր կորոնավիրուսի վարակով հաստատված երկու վարարակիրները, որոնցից մեկի մոտ թեստավորման արդյունքը եղել է բացասական:
Ըստ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության ընթացակարգերի, եթե 24 ժամ հետո նշյալ քաղաքացու հետազոտության արդյունքները կրկին բացասական լինեն, ապա նա կհամարվի բուժված և բուժհաստատությունից դուրս կգրվի:
Երկրորդ քաղաքացու թեստավորման արդյունքը դեռևս դրական է, ինչը նշանակում է, որ նա շարունակելու է բուժման գործընթացը:
Երրորդ քաղաքացու թեստավորման արդյունքը ևս բացասական է, այսինքն՝ նրա մոտ կորոնավիրուսի վարակ չի հաստատվել:

До сегодняшнего дня в Арцахе подтверждено 7 случаев коронавируса
Из Министерства здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) сообщают, что уже известны результаты обследования 3 граждан, прошедших вчера тестирование.
Информационный штаб Арцаха напоминает, что повторные тесты были сделаны двум пациентам из Карвачара, у которых несколько дней назад был подтвержден коронавирус, одного из них результаты теста оказались отрицательными.
В соответствии с процедурами Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ), если результаты теста упомянутого пациента через 24 часа вновь будут отрицательными, он будет считаться вылечившимся и будет выписан из медицинского учреждения.
Результат теста второго гражданина по-прежнему положительный, что означает, что он продолжит процесс лечения.
Результат теста третьего гражданина – также отрицательный, то есть у него не было подтверждено коронавируса.