Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ նոր կորոնավիրուսի կասկածանքով թեստավորված 17 քաղաքացու փորձանմուշների հետազոտության արդյունքը բացասական է, ինչը նշանակում է, որ նրանց մոտ վարակը չի հաստատվել: Այս մասին փոխանցում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից։
Նախարարությունից նաև տեղեկացնում են, որ կրկնակի թեստավորվել է նաև նոր կորոնավիրուսով ավելի վաղ վարակված Քարվաճառի բնակիչը: Վերջինիս մոտ կորոնավիրուսի վարակն այլևս չի հաստատվել, և նա դուրս կգրվի բուժհաստատությունից:
Հիշեցնենք, որ առայսօր Արցախում գրանցվել է նոր կորոնավիրուսի վարակի 7 դեպք, որից երեքն արդեն ապաքինվել են:

В Арцахе не выявлено новых случаев заражения коронавирусом
Министерство здравоохранения Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) сообщает, что результаты тестов на коронавирус, взятых у 17 граждан, являются отрицательными, это значит, что коронавирус у них не подтвержден, информацию передает Информационный штаб Арцаха.
Согласно информации, повторный тест на коронавирус прошел также ранее инфицированный коронавирусом нового типа житель Карвачара. Результаты повторного теста показали отрицательный результат, пациент будет выписан из медучреждения.
Напомним, до сегодняшнего дня в Арцахе подтверждено 7 случаев коронавируса, 2 человека уже вылечились.