Գեղարքունիքի մարզում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 51 դեպք, մահացել է մեկ քաղաքացի։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել Գեղարքունիքի մարզպետ Գնել Սանոսյանը։
Նա տեղեկացրել է, որ 87 տարեկան կինը ունեցել է կորոնավիրուսային հիվանդություն, 8 տարի անկողնային հիվանդ է եղել, ունեցել է նաև խրոնիկ հիվանդություններ՝ սրտի իշեմիկ հիվանդություն, ինշիմիկ ինսուլտ է տարել մի քանի անգամ։
«Երեք օր առաջ պացիենտի դստեր մոտ գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդության դրական արդյունք, երկու օր հետո իր թեստի պատասխանն է դրական եկել։ Ցավոք, ուղեկցվող հիվադությունների պատճառով հնարավոր չի եղել պացիենտի կյանքը փրկել»,- նշել է Գ. Սանոսյանը։
Հավելենք, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ պայմանավորված, մարզում մեկուսացված են 172 քաղաքացի, 617 քաղաքացի ինքնամեկուսացված է։

В Гегаркуникской области Армении зафиксирован первый случай смерти от коронавируса
В Гегаркуникской области Армении подтвержден 51 случай заражения коронавирусом, скончался один человек. Об этом на своей странице в соцсети Facebook сообщил губернатор Гегаркуникской области РА Гнел Саносян.
Он сообщил, что у 87-летней пациентки был подтвержден коронавирус, на протяжении 8 лет она была прикована к постели, страдала также хроническими заболеваниями: ишемическая болезнь сердца, несколько раз перенесла ишемический инсульт.
«Три дня назад у дочери пациентки был подтвержден коронавирус, спустя два дня – коронавирус был подтвержден и у неё. К сожалению, из-за сопутствующих болезней невозможно было спасти жизнь пациентки», – сообщил Г. Саносян.
Отметим, что в связи с распространением коронавируса, в области изолированы 172 гражданина, 617 – находятся на самоизоляции.