«Հրապարակ». ԱԺ աշխատակիցները վիրավորված են. Պատգամավորներին թեստավորում են, իրենց՝ ոչ
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԱԺ աշխատակիցները վիրավորված են՝ «պատգամավորների արյունը մերից կարմի՞ր է, որ նրանց թեստավորելու են, մեզ՝ ոչ»։
Հիշեցնենք, ապրիլի 25-ին ԱԺ 3 խմբակցությունները թեստավորվելու են։ Եվ չնայած պաշտոնապես հերքում են լուրը, որ ԱԺ-ում կորոնավիրուսով վարակված կա, նաև՝ «Իմ քայլում», լուրերն էլի շրջանառվում են։ «Չկա նման բան»,- երեկ իրենց պատգամավորների մասով վստահեցրեց խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը։
Իսկ ինչո՞ւ են միայն պատգամավորները թեստ հանձնելու։ «Մենք վերջին շրջանում ակտիվ աշխատել ենք ԱԺ-ում, և, ցավոք, այն չափանիշները, որոնք սահմանել է պարետատունը, հաճախ հնարավոր չի եղել պահպանել, ու զգուշության տեսանկյունից ԱԺ աշխատակազմը նման որոշում է կայացրել։ Թեստավորման ծախսերն էլ դրվելու են ԱԺ-ի վրա»»:

«Грапарак»: Сотрудники парламента возмущены – депутатов тестируют, а их нет
Газета «Грапарак» пишет, что сотрудники Национального Собрания возмущены тем, что депутаты будут протестированы на коронавирус, а они нет.
Напомним, 25 апреля депутаты трех фракций парламента будут протестированы. И, несмотря на то, что информация о заражении коронавирусом в Национальном Собрании –  во фракции «Мой шаг» – официально опровергается, тем не менее, продолжают муссироваться слухи.
«Ничего подобного нет», - заверила вчера руководитель фракции «Мой шаг» Лилит Макунц.
А почему тестируют только депутатов?
«Мы в последнее время активно работали в парламенте, к сожалению, установленные критерии часто невозможно было соблюдать, посему аппарат парламента принял такое решение из соображений осторожности. Расходы на тестирование понесет парламент», - сказала она.