Ադրբեջանում կորոնավիրուսի 1592 դեպք է գրանցվել, մահացել է 21 քաղաքացի, հայտնում է «Ռիա Նովոստի»-ն՝ հղում տալով երկրի առողջապահության շտաբին։
Նշվում է, որ նախորդ 24 ժամի ընթացքում վիրուսի 44 նոր դեպք է գրանցվել։
Ըստ վերջին տվյալների, բուժվել է 1013 մարդ բուժվել է, 558 հոգի շարունակում է բուժվել։ Մինչ այժմ երկրում 114.41 հազար կորոնավիրուսի թեստ է անցկացվել:
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը մարտի 11-ին հայտարարեց կորոնավիրուսի համաճարակի բռնկման մասին: Ըստ ԱՀԿ վերջին տվյալների՝ աշխարհում գրանցվել է վարակի ավելի քան 2,5 միլիոն դեպք, մահացել է ավելի քան 175 հազար մարդ:

В Азербайджане число заразившихся коронавирусом достигло 1592
Общее число зараженных коронавирусом в Азербайджане возросло до 1592, за сутки инфицированы 44 человека, число жертв достигло 21, сообщил в пятницу оперативный штаб при кабмине республики.
"В Азербайджане выявлено 44 новых случая заражения коронавирусом, 65 вылечились, один скончался. На сегодняшний день в нашей стране выявлено 1592 факта заражения коронавирусной инфекцией. Из них 1013 человек вылечились, 21 скончался, 558 человек продолжают лечение в больницах особого режима", - говорится в пресс-релизе оперштаба.