Գերմանիայում մտածում են արգելել ֆուտբոլիստներին տոնել գոլերը
Գերմանիայի աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը քննարկում է  Բունդեսլիգայում մրցաշրջանի վերսկսման հնարավորությունը: Լենտա.ռու-ի հաղորդմամբ, այդ մասին հայտնում է Spiegel-ը։
Գերատեսչությունը սահմանափակումների երկու տարբերակ է առաջարկել, որոնք կարող են ֆուտբոլային խաղերի ժամանակ ներմուծվեն։ Առաջինի համաձայն, բոլոր ֆուտբոլիստները պետք է մարզադաշտում լինեն դիմակներով, նաև հրաժարվել միմյանց հետ շփումից ոչ խաղային դրվագներում։ Օրինակ, գոլերը տոնելը։
Երկրորդ տարբերակը չի նախատեսում այդպիսի խիստ սահմանափակումներ հենց խաղի ընթացքում, բայց պարտավորեցնում է ֆուտբոլիստներին և ակումբի աշխատակիցներին նվազագույնի հասցնել շփումը միմյանց և այլ մարդկանց հետ: Արտագնա խաղերի համար թիմերը պետք է ամբողջությամբ վարձեն հյուրանոցները և բոլոր խաղացողներն ու մարզչական շտաբի ներկայացուցիչներն ունենան առանձին սենյակներ։

В Германии предлагают запретить футболистам праздновать голы
Министерство труда и социальных вопросов Германии прорабатывает возможность возобновления сезона в немецкой Бундеслиге. Об этом сообщает «Лента.Ru» со ссылкой на Spiegel.
По информации источника, ведомство предложило два варианта ограничений, которые могут быть введены при проведении футбольных матчей. Согласно первому, все игроки должны находиться на поле в масках, а также отказаться от контакта друг с другом в неигровых эпизодах. Например, во время празднования голов.
Второй вариант не предусматривает таких жестких ограничений непосредственно во время матча, но обязывает футболистов и сотрудников клубов минимизировать контакт друг с другом и с остальными людьми. Для выездных игр команды должны полностью выкупать гостиницы и заселять всех игроков и представителей тренерского штаба в отдельные номера.