Գեղարքունիքի մարզում հաստատվել է COVID-19-ի 62 դեպք
ՀՀ Գեղարքունիքի մարզում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 6 նոր դեպք։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Գեղարքունիքի մարզպետ Գնել Սանոսյանը։
«Մարզում ընդհանուր ունենք 62 հաստատված դեպք։ Արձանագրվել է մահվան 1 դեպք: Պացիենտը եղել է 81 տարեկան և ունեցել է ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություններ»,- գրել է նա:
Գեղարքունիքի մարզպետարանի առողջապահության և սոցիալական ապահովության վարչության պետ Լուսինե Վարդանյանը Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց, որ բոլոր դեպքերը գրանցվել են Վարդենիս քաղաքում։
«Մարզի այլ համայնքներում դեռևես վարակի դեպք չի հայտնաբերվել։ Մենք արդեն իսկ պարզել ենք նոր գրանցված հիվանդների շփման շրջանակները և մեկուսացրել ենք նրանց հետ անմիջական շփման մեջ եղած մարդկանց։ Այս պահին հաշվարկում ենք, թե մարում քանի ինքնամեկուսացված և մեկուսացած քաղաքացի կա»,- հայտնեց Լ. Վարդանյանը։

Six new coronavirus cases have been confirmed in Gegharkunik Province of Armenia, bringing the total number of cases to 62 in the province, Gegharkunik Governor Gnel Sanosyan said in a Facebook post.
“In total, we have 62 confirmed cases in the province. One fatality has been recorded. The victim was an 81-year-old patient who had underlying chronic health conditions,” the governor wrote.
Speaking to Panorama.am, Lusine Vardanyan, the head of the Health and Social Security Department at the Gegharkunik Regional Administration, said that all the cases of COVID-19 have been confirmed in the town of Vardenis.
"No infections have been recorded in other communities of the province yet. We have already identified the contacts of the new patients and isolated the people who have had close contact with them. At the moment, we are estimating how many self-isolated and isolated citizens the province has,” she said.