ՎՏԲ–Հայաստան Բանկի միջոցով վճարվել են ավելի քան 2,1 միլիարդ ՀՀ դրամի չափով հրատապ միանվագ նպաստներ
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մասնակցում է ՀՀ Կառավարության կողմից կազմակերպված և կորոնավիրուսային պանդեմիայի հետևանքների վերացմանն ուղղված սոցիալական ծրագրերի իրականացմանը: 28.04.2020թ. դրությամբ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի միջոցով արդեն իրականացվել են 2,1 միլիարդ ՀՀ դրամի չափով վճարներ (Բանկի միջոցով վճարման ենթակա նպաստների 70%-ը) աջակցության կարիք ունեցող 40 հազար քաղաքացիների:
Բանկից տեղեկացնում են, որ համաձայն Կառավարության թիվ 4, 6, 7, 8 և 9-րդ ծրագրերի ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի միջոցով կվճարվի հրատապ միանվագ նպաստներ ընդհանուր 50 հազար քաղաքացիներին 3 միլիարդ ՀՀ դրամի չափով: Համաձայն ծրագրերի պայմանների՝ հրատապ միանվագ նպաստները կարելի է ստանալ ինչպես կանխիկ եղանակով՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի 72 մասնաճյուղերի միջոցով, այնպես էլ անկանխիկ` նպաստը անմիջապես քարտին փոխանցելու միջոցով, ինչի համար անհրաժեշտ է նախապես մուտքագրել քարտի տվյալները online.ssa.am կայքում:
Կորոնավիրուսի պայմաններում Բանկն առաջարկում է իր հաճախորդներին ընտրել նպաստի ստացման և հետագա օգտագործման անկանխիկ եղանակը՝ թղթադրամների հետ ֆիզիկական շփման նվազեցման նպատակով:
Հրատապ նպաստներ տրամադրող մասնաճյուղերի հասցեների և աշխատանքային գրաֆիկի վերաբերյալ տեղեկատվություն ստանալու համար կարելի է դիմել Կոնտակտային կենտրոն 87-87 հեռախոսահամարով կամ այցելել Բանկի պաշտոնական կայք՝ https://www.vtb.am/ru/branch:

Через Банк ВТБ (Армения) были выплачены срочные единовременные пособия на сумму более 2.1 млрд. драмов РА
17:28 28/04/2020
Банк ВТБ (Армения) участвует в реализации социальных государственных программ, разработанных Правительством РА и направленных на устранение последствий пандемии коронавируса. По состоянию на 28.04.2020г. через Банк ВТБ (Армения) уже осуществлены выплаты в размере 2.1 млрд. драмов РА (70% от объёма, подлежащего выплате через Банк) 40 тысячам граждан, нуждающимся в поддержке.
В соответствии с правительственными программами № 4, 6, 7, 8 и 9 посредством Банка ВТБ (Армения) будут выплачены срочные единовременные пособия 50 тысячам граждан на сумму 3 млрд. драмов РА. По условиям программы, единовременные срочные пособия можно получить как наличным способом в 72-х филиалах Банка ВТБ (Армения) по всей Армении, так и безналичным - посредством зачисления пособия на карту, для чего необходимо заранее внести данные карты на сайте online.ssa.am.
В условиях коронавируса Банк рекомендует своим клиентам выбирать безналичный метод получения и дальнейшего использования пособий с целью минимизации контакта с физическими купюрами.
За информацией об адресах и графике работы филиалов, которые выдают срочные пособия, можно обратиться в Контактный центр по номеру 8787 или зайти на официальный сайт Банка: https://www.vtb.am/ru/branch/