«Հրապարակ». ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները Փաշինյան-Ալիև նոր հանդիպում են նախատեսում
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեր տեղեկություններով` ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահները Փաշինյան-Ալիև նոր հանդիպում են նախատեսում, ինչի մասին խոսվել է Մնացականյան-Մամեդյարով տեսակապի ժամանակ։
«Սպասում են կորոնավիրուսի հնարավոր թուլացմանը, հանդիպման հարցում առավել շահագրգիռ է ռուսաստանյան համանախագահությունը, որը կողմերին առավել բաց խաղի մարտահրավեր է նետել»,- ասաց մեր աղբյուրը:
Իսկ եթե կորոնավիրուսի հետ կապված պրոցեսը երկարի, հնարավո՞ր է այս անգամ ևս հանդիպումը հեռակապով տեղի ունենա։ «Չեմ կարծում. մանավանդ որ Թրամփն ասել է` արևը «տանում» է կորոնան, առջևում ամառ է»:
Խնդրո առնչությամբ մենք հարցում չկատարեցինք ԱԳՆ-ից, որովհետև հնչելու էր ծանոթ ֆրազը. «Հանդիպման մասին տեղյակ կպահվի ըստ անհրաժեշտության` փոխհամաձայնեցված կարգով»»:

«Грапарак»: Сопредседатели МГ ОБСЕ готовят новую встречу Пашинян – Алиев
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что сопредседатели Минской группы ОБСЕ готовят новую встречу Пашинян – Алиев, о чем говорилось во время видеоконференции Мнацаканян – Мамедъяров.
«Ждут возможного ослабления ситуации с коронавирусом, в вопросе встречи наиболее заинтересовано российское сопредседательство, которое бросила сторонам вызов более открытой игры», - сказал источник издания.
А если связанные с коронавирусом процессы затянутся, может ли встреча состояться по видеосвязи?
«Не думаю, особенно с учетом того, что Трамп сказал: солнце "убивает" корону, впереди лето».
Издание не направило запрос МИД для уточнения этого вопроса, поскольку, как всегда, прозвучал бы знакомый ответ: «В случае необходимости мы сообщим о встрече в взаимосогласованном порядке».