Շվեդիայում նկորոնավիրուսով վարակվածների թիվը կազմում է 20 302 մարդ, մահացել է 2462 քաղաքացի, փոխանցում է «Ռիա Նովոստի»-ն՝ հղում տալով Շվեդիայի գլխավոր համաճարակաբան Անդերս Թեգնելին:
Ըստ նրա, Շվեդիայում վարակների և մահվան դեպքերի վերաբերյալ վիճակագրությունը ցույց են տալիս, որ իշխանությունները «դեռևս վերահսկում են իրավիճակը»:
Միևնույն ժամանակ, նա նշել է, որ կորոնավիրուսից մահացությունների իրական թիվը կարող է ավելի մեծ լինել, քան հայտնի է տվյալ պահին:
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը մարտի 11-ին հայտարարեց կորոնավիրուսային համաճարակի բռնկման մասին: Համաձայն ԱՀԿ-ի վերջին տվյալների ՝ աշխարհում գրանցվել է ավելի քան 3 միլիոն վարակի դեպք, մահացել է ավելի քան 202 հազար մարդ:

Число заразившихся новым коронавирусом в Швеции в среду составило 20 302 человека, скончались 2462 заболевших, сообщил в среду главный эпидемиолог Швеции Андерс Тегнелл. Информацию передает РИА Новости.
«На сегодняшний день в Швеции зафиксировано 20 302 случая заражения, всего 2462 человека скончались», – заявил Тегнелл. За последние сутки в Агентство здравоохранения поступила информация о 107 новых случаях смерти в результате заражения коронавирусом.
По словам Тегнелла, статистические данные о случаях заражения и смертей в Швеции говорят о том, что власти «по-прежнему держат ситуацию под контролем». При этом он добавил, что реальное количество умерших от коронавируса в конечном счете может оказаться больше, чем известно на данных момент.
Всемирная организация здравоохранения 11 марта объявила вспышку новой коронавирусной инфекции COVID-19 пандемией. По последним данным ВОЗ, в мире зафиксировано более 2,9 миллиона случаев заражения, свыше 202 тысяч человек скончались.