«Ոսկե ծիրանը» կկայանա նոյեմբերի 1-8-ը
Երևանի «Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնը այս տարի չի կայանա հուլիսին, ինչպես տեղի է ունեցել փառատոնի ողջ ընթացքում, այլ կկայանա նոյեմբերին։ Այս մասին տեղեկանում ենք փառատոնի ֆեյսբուքյան էջից։
««Ոսկե ծիրանի» թիմն այս օրերի ընթացքում ձեռնպահ մնաց հապշտապ հայտարարություններ անելուց՝ կապված հուլիսի 12-19 փառատոնի անցկացման հետ, քանի որ թե ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության, թե իր բազմաթիվ հայաստանյան և օտարերկրյա գործընկերների, թե գործընկեր փառատոների հետ քննարկվում էին տարբեր սցենարներ՝ առցանց փառատոնից մինչև հետաձգում հաջորդ տարի:
Այնուամենայնիվ, բոլոր երկարատև քննարկումների արդյունքում «Ոսկե ծիրանի» թիմն այս պահին փառատոնը նպատակահարմար է համարել անցկացնել ս.թ. նոյեմբերի 1-8-ը:
Իհարկե, այլ սցենարներ ևս առկա են, բայց այս պահին հաստատված է նոյեմբերի 1-8 ժամկետը:
Հուսանք ամեն ինչ լավ կլինի: Այս անգամ մենք հուլիսին չենք հանդիպի, բայց հույս ունենք, որ նոյեմբերին կիրականացնենք «Ոսկե ծիրան» տոնը»,- նշված է փառատոնի ֆեյսբուքյան էջում:

Golden Apricot Yerevan International Film Festival to take place on November 1-8
The Golden Apricot Yerevan International Film Festival will take place in November this year instead of July, organizers said in a Facebook post.
During these days, the Golden Apricot team was refraining from making any hasty statements regarding the July 12-19 festival dates, as we were discussing various possible scenarios (from an online festival to postponing until next year) with the Armenian Ministry of Education, Science, Culture and Sports, as well as many Armenian and international festival partners.
"As a result of all these discussions and with other backup options in mind, at this moment the Golden Apricot team considers it expedient to hold the festival on November 1-8, 2020," the team said.
"Filmmaker and founding president of the festival Harutyun Khachatryan spoke about this in an interview with Aravot daily. Let's hope everything goes well. This time we will not meet in July, but we hope to celebrate the Golden Apricot together in November," organizers added.