«Ոսկե ծիրանը» կկայանա նոյեմբերի 1-8-ը
Երևանի «Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնը այս տարի չի կայանա հուլիսին, ինչպես տեղի է ունեցել փառատոնի ողջ ընթացքում, այլ կկայանա նոյեմբերին։ Այս մասին տեղեկանում ենք փառատոնի ֆեյսբուքյան էջից։
««Ոսկե ծիրանի» թիմն այս օրերի ընթացքում ձեռնպահ մնաց հապշտապ հայտարարություններ անելուց՝ կապված հուլիսի 12-19 փառատոնի անցկացման հետ, քանի որ թե ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության, թե իր բազմաթիվ հայաստանյան և օտարերկրյա գործընկերների, թե գործընկեր փառատոների հետ քննարկվում էին տարբեր սցենարներ՝ առցանց փառատոնից մինչև հետաձգում հաջորդ տարի:
Այնուամենայնիվ, բոլոր երկարատև քննարկումների արդյունքում «Ոսկե ծիրանի» թիմն այս պահին փառատոնը նպատակահարմար է համարել անցկացնել ս.թ. նոյեմբերի 1-8-ը:
Իհարկե, այլ սցենարներ ևս առկա են, բայց այս պահին հաստատված է նոյեմբերի 1-8 ժամկետը:
Հուսանք ամեն ինչ լավ կլինի: Այս անգամ մենք հուլիսին չենք հանդիպի, բայց հույս ունենք, որ նոյեմբերին կիրականացնենք «Ոսկե ծիրան» տոնը»,- նշված է փառատոնի ֆեյսբուքյան էջում:

Ереванский кинофестиваль «Золотой абрикос» состоится 1-8 ноября 2020 года
Ереванский международный кинофестиваль «Золотой абрикос» в этом году состоится не в июле, как обычно, а 1-8 ноября. Об этом сообщается на официальной странице фестиваля в Facebook.
«Команда фестиваля “Золотой абрикос” в эти дни воздерживалась от поспешных заявлений в связи с проведением фестиваля 12- 19 июля, поскольку как с министерством образования, науки, культуры и спорта, так и со своими многочисленными армянскими и зарубежными партнерами и с партнерскими фестивалями обсуждались различные сценарии – от онлайн-фестиваля до его переноса на следующий год.
Тем не менее, в результате длительных обсуждений команда “Золотого абрикоса” на данный момент сочла целесообразным проведение фестиваля 1-8 ноября 2020 года.
Конечно, есть и другие сценарии, но на данный момент утверждены сроки с 1 по 8 ноября.
Будем надеяться, что все будет хорошо. На этот раз мы не встретимся в июле, но надеемся, что в ноябре мы проведем праздник “Золотой абрикос», – отмечается в сообщении.