Նախորդ օրվա ընթացքում գրանցվել է մահվան երկու դեպք կորոնավիրուսի վարակակիրների շրջանում։ Առողջապահության նախարարությունից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 69 և 47 տարեկան։ Վերջինն ունեցել է ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություններ:
Հիշեցնենք, որ մահացել է ընդհանուր առմամբ 34 վարակակիր, երկուսի դեպքում մահվան պատճառն այլ հիվանդություններն են եղել։ Գրեթե բոլոր մահացածներն ունեցել են ուղեկցող խրոնիկ հիվանդություններ։
Ապրիլի 30-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 2066 դեպք, որոնցից 929-ն` առողջացած, 32-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 1103 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 21125 թեստավորում:
Ապրիլի 30-ին նախորդ օրվա համեմատ կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 134 նոր դեպք և 29 առողջացած։

Минздрав Армении: Скончавшимся пациентам было 69 и 47 лет
За минувшие сутки в Армении было зафиксировано два новых случая смерти среди пациентов с коронавирусом. Из министерства здравоохранения сообщают, что скончавшимся пациентам было 69 и 47 лет. У последнего были сопутствующие хронические заболевания.
Отметим, что скончались в общей сложности 34 пациента с коронавирусом, в случае с 2 пациентами были иные причины смерти. Практически у всех скончавшихся были сопутствующие хронические заболевания.
По положению на утро четверга, 30 апреля, в Армении зафиксированы 2066 подтвержденных случаев коронавируса. 929 человек выздоровели. На данный момент фактическое лечение получают 1103 пациента, проведено 21125 тестирований.