ԱՆ. Կորոնավիրուսից մահացած քաղաքացիներն ունեցել են ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություններ
Առողջապահության նախարարությունից տեղեկացնում են, որ նախորդ օրվա ընթացքում  կորոնավիրուսից մահացել է 4 պացիենտ։ Նրանք եղել են 71 (կին), 83 (տղամարդ), 66 (տղամարդ) և 79 (տղամարդ) տարեկան։ Վերջիններս ունեցել են ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություններ:
Մայիսի 4-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 2507 դեպք, որոնցից 1071-ն` առողջացած, 39-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 1393 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 24177 թեստավորում:

Минздрав Армении: Скончавшиеся от коронавируса пациенты страдали хроническими заболеваниями
Министерство здравоохранения Армении сообщает, что за сутки от коронавируса скончались 4 пациента. В частности, скончались 71-летняя женщина и мужчины в возрасте 66-ти, 79-ти, 83-х лет. Отмечается, что у пациентов были также сопутствующие хронические заболевания.
Напомним, по положению на 11:00 понедельника, 4 мая, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 2507: 1071 из которых – выздоровели, 39 – скончались. Лечение в данный момент проходят 1393 пациента. В общем, проведено 24177 тестов на коронавирус.
По данным Минздрава, сегодня выявлен 121 новый случай заражения коронавирусом, выздоровели 36 человек.