«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Ազգային ժողովը շաբաթներ առաջ նախաձեռնել էր, որ բոլոր խմբակցությունների պատգամավորները պետք է կորոնավիրուսի թեստավորում անցնեն «Նաիրի» բժշկական կենտրոնում, օրն էլ էին որոշել՝ ապրիլի 25-ին։
Դրանից հետո գրեցինք, որ թեստավորումը հետաձգվել է, պատգամավորներին հավելյալ տեղեկացրել են, թե ռապիդ թեստերը ճշգրիտ չեն, սպասում են այլ թեստերի, որից հետո նոր թեստավորման օրվա մասին կտեղեկացնեն։
ԱԺ մեր աղբյուրների վստահեցմամբ, պատգամավորները թեստավորման առհասարակ չեն ենթարկվի, վերնախավը փոշմանել է։ Չգիտենք՝ արդյոք այդ որոշման համար պատճառ են դարձել շարքային աշխատակիցների խուլ դժգոհություննե՞րն առ այն, թե ինչու են միայն պատգամավորներին թեստավորում, ինչի մասին մենք գրել էինք, թե՞ այլ պատճառներ կան, մեր աղբյուրները չեն հայտնում»:

«Грапарак»: Почему отложено тестирование депутатов
Газета «Грапарак» пишет, что руководство парламента Армении несколько недель назад рекомендовало, чтобы депутаты всех фракций прошли на коронавирус в медицинском центре «Наири», была назначена даже дата – 25 апреля.
Однако после этого тестирование было отложено, депутатов дополнительно проинформировали о том, что рапид-тесты неточные, ждут других тестов, после чего сообщат о дате нового тестирования.
«Как передают наши источники в парламенте, депутаты вообще не будут протестированы, руководство передумало. Пока неясно, стало ли причиной этого решения недовольство рядовых сотрудников в связи с тем, что будут протестированы только депутаты или есть другие причины. Наши источники пока не сообщают», - пишет газета.