«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Պետական գերատեսչություններում շարունակում են աշխատավարձերից պահումներ անել՝ կորոնավիրուսի դեմ պայքարի հիմնադրամին:
ԱԱԾ աշխատակիցներից ահազանգ ստացանք, որ մինչև մայորի կոչում ունեցողներին պարտադրում են 5, իսկ ավելի բարձր կոչում ունեցողներին՝ 10-15 հազար դրամ փոխանցել ֆոնդին: ԱԱԾ-ում դժգոհ են՝ համարում են, որ իրենք նախկինների դոսյեները զննելու, ասֆալտին փռելու, պատերին ծեփելու ազգանվեր գործով են զբաղված և պետք է լրացուցիչ վարձատրվեն ու նման մասհանումներ չպահանջեն իրենցից»:

«Грапарак»: В Службе национальной безопасности недовольны
Газета «Грапарак» пишет, что в государственных ведомствах продолжаются удержания из зарплаты для фонда борьбы с коронавирусом.
«Как сообщили нам сотрудников Службы национальной безопасности, тех, кто имеет звание, рангом ниже майора,  принуждают перечислить в фонд 5 тысяч, а имеющих более высокое офицерское звание – 5-10 тысяч драмов. В СНБ недовольны, считают, что они заняты делом изучения досье бывших, укладывания на асфальт, размазывания по стенкам, посему должны оплачиваться дополнительно и у них не должны требовать подобные отчисления», - пишет газета.