«Հրապարակ». «Իմ քայլական» պատգամավոր Նազելի Բաղդասարյանի օգնականը վարակվել է ընկերուհուց
«Երեկ հաստատվեց, որ խորհրդարանի աշխատակազմում կորոնավիրուսով վարակված աշխատակից կա՝ «Իմ քայլը» խմբակցության գյումրեցի պատգամավոր Նազելի Բաղդասարյանի օգնականը, ով վարակվել է ընկերուհուց: Նրա վարակվածության մասին խորհրդարանը տեղեկացել է նախօրեին, երբ վարակակիրը ջերմել է և տեղափոխվել Նորքի ինֆեկցիոն հիվանդանոց. թեստի արդյունքը դրական է եղել:
Բայց, չգիտես ինչու, ԱԺ ղեկավարությունը խուսափում էր այդ մասին հստակ հայտարարել, երեկ ԱԺ նիստի մեկնարկին Արարատ Միրզոյանը հայտարարեց, թե կան կասկածներ, որ աշխատակազմում «կոնտակտավոր մարդ կա», և միայն լրատվամիջոցների հրապարակումներից հետո խոստովանեց, որ ունեն վարակակիր:
Պատգամավորն օգնականի հետ շփվել է 6 օր առաջ, մինչ այդ վարակակիրը պատգամավորի հետ մասնակցել է նաև ԱԺ պետաիրավական հարցերի հանձնաժողովի նիստերին:
Մենք տեղեկացանք, որ նախօրեին խորհրդարանում ախտահանման լայնածավալ միջոցառումներ են ձեռնարկվել, Բաղդասարյանին և պետաիրավականի ողջ կազմին էլ հորդորել են ինքնամեկուսանալ, առաջիկայում ծրագրում են նրանց թեստավորում անցկացնել»:

«Грапарак»: Носитель вируса – помощник депутата фракции «Мой шаг» Назени Багдасарян
Вчера подтвердилось, что сотрудник аппарата парламента заражен коронавирусом – это помощник депутата фракции «Мой шаг» Назени Багдасарян, который заразился от подруги. В парламенте узнали о заражении позавчера, когда у носителя COVID-19 повысилась температура, помощника был переведен в инфекционную больницу «Норк» и теста дал положительный результат.
Однако непонятно почему руководство парламента избегало сообщить об этом. Вчера перед началом заседания спикер парламента Арарат Мирзоян сказал, что есть подозрения, что в «аппарате есть контактировавший человек», и только после публикации СМИ признался в том, что есть носитель COVID-19. Депутат общалась со своим помощником 6 дней назад.
До этого помощник вместе с депутатом участвовала в заседаниях постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам.
Как стало известно, вчера в парламенте были проведены работы по дезинфекции, Назени Багдасарян и весь состав комиссии призвали самоизолироваться, в ближайшее время планируется провести их тестирование.