Արցախում  երկու քաղաքացու մոտ հաստատվել է նոր կորոնավիրուսի վարակ,ընդհանուր ՝10 դեպք
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ նախօրեին թեստավորված 4 քաղաքացուց երկուսի փորձանմուշի արդյունքը դրական է եղել, երկուսինը՝ բացասական:Այս մասին գրված է Արցախ տեղեկատվական շտաբի ֆեյսբուքյան էջում:
Այսինքն՝ երկու քաղաքացու մոտ հաստատվել է COVID-19  նոր կորոնավիրուսի վարակ:
Վերոնշյալ 2 վարակակիրները ընտանիքի անդամներ են, որոնք բնակվում են Շահումյանի շրջանի Նոր Վերինշեն համայնքում: Այս պահին աշխատանքներ են կատարվում նրանց հետ շփման շրջանակը ճշտելու ուղղությամբ:
Նշենք, որ առայսօր Արցախում գրանցվել է նոր կորոնավիրուսի վարակման 10 դեպք, որից 6-ն արդեն ապաքինվել են:

В Арцахе подтвердили два новых случая заражения коронавирусом
Министерство здравоохранения Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) сообщает, результаты двух тестов на коронавирус, взятых накануне у четырех граждан, оказались положительными, а у двух – отрицательными. Об этом говорится на странице Информационного штаба Арцаха в соцсети Facebook.
Согласно информации, у двух граждан выявлен COVID-19.
«Упомянутые двое граждан – члены одной семьи, которые живут в общине Нор Вериншен Шаумяновского района. Сейчас ведутся работы по уточнению круга их контактов», – говорится в сообщении.
Отметим, что до сегодняшнего дня в Арцахе подтверждено 10 случаев коронавируса, 6 пациентов уже вылечились.