Մայիսի 8-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 3029 դեպք, որոնցից 1218-ն` առողջացած, 43-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 1758 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 29205 թեստավորում:
Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, այսպիսով` Հայաստանում կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 145 նոր դեպք և 33 առողջացած։
Մահվան դեպքի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտը եղել է 48 տարեկան (կին) և ունեցել է ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություն:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 10 է։

Coronavirus cases in Armenia top 3,000 on May 8
Armenia has confirmed 145 new coronavirus infections, bringing the total number of cases to 3,029 in the country as of 11 a.m. Friday, May 8, the Ministry of Health reports.
33 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 1,218.
The number of COVID-19 fatalities has reached 43 after one more patient died on Thursday.
The latest victim was a 48-year-old female patient who had an underlying chronic health condition, the ministry said.
Also, one case of death was registered on Thursday when the patient had tested positive for coronavirus, but the cause of death was another disease. The total of such death cases is 10.