09.05.2020. 146 նոր վարակակիր, 49 առողջացած, մահվան մեկ դեպք
Մայիսի 9-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 3175 դեպք, որոնցից 1267-ն` առողջացած, 44-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 1852 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 30397  թեստավորում:
Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, Հայաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 146 նոր դեպք և 49 առողջացած։
Մահվան դեպքի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտը եղել է 61 տարեկան (կին) և ունեցել է ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 12 է։

Armenia has confirmed 146 new coronavirus infections, bringing the total number of cases to 3175 in the country as of 11 a.m. Saturday, May 9, the Ministry of Health reports. 49 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 1,267.
The number of COVID-19 fatalities has reached 44 after one more patient died on Friday.
The latest victim was a 61-year-old female patient who had an underlying chronic health condition, the ministry said.
Apart from that two cases of death were registered on Friday when the patient had tested positive for coronavirus, but the cause of death was another disease. The total of such death cases is 12.
1,852 patients with COVID-19 are currently undergoing treatment. As many as 30,397 tests have been performed in the country since the disease outbreak.