12.05.2020. 146 նոր վարակակիր, 71 առողջացած, մահվան մեկ դեպք
Մայիսի 12-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 3538 դեպք, որոնցից 1430-ն` առողջացած, 47-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2042 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 33313 թեստավորում:
Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ Հայաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 146 նոր դեպք և 71 առողջացած։
Մահվան դեպքի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտը եղել է 82 տարեկան (կին) և ունեցել է ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 19 է։

Armenia has confirmed 146 new coronavirus infections, bringing the total number of cases to 3538 in the country as of 11 a.m. Tuesday, May 12, the Ministry of Health reports. 71 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 1,430.
The number of COVID-19 fatalities has reached 48 after one more patient died on Friday.
The latest victim was a 61-year-old female patient who had an underlying chronic health condition, the ministry said.
Apart from that two cases of death were registered on Friday when the patient had tested positive for coronavirus, but the causes of deaths were another disease. The total of such death cases is 19.