Ոստիկանությունը ԿԲ դիմացից ուժով հեռացրեց բողոքի ակցիայի մասնակիցներին
Կենտրոնական Բանկի դիմաց ոստիկանությունն ուժով հեռացրեց «Ոչ վարկային կազմակերպություններին» կարգախոսով բողոքի ակցիա իրականացնող մի քանի տասնյակ քաղաքացիների։
Մասնակիցներից մեկին տարան վզից բռնած, մեկին՝ ձեռքերը ծալած, մյուսներին շուրջկալի մեջ արած, հրելով մոտեցրեցին ոստիկանական մեքենային, մի քանիսին գետնին գցեցին։ Ակցիայի մասնակիցները փակել էին ոստիկանության մեքենայի դիմացը՝ թույլ չտալով ոստիկանության բաժանմունք տեղափոխել քաղաքացիներին։
Սկվեց մեծ հրմշտոց, քաշքշուկ, հնչում էին օգնության կանչեր, բղավոցներ, սպառնալիքներ, մեքենաների ազդանշաներ։ Մի քանիսին ոստիկանության մեծ ու փոքր մեքենաներ մտցրեցին ու տարան։
Ինչ-որ մեկը վատացել էր, ջուր էին փնտրում նրան հասցնելու համար։
Հիշեցնենք, որ ակցիայի մասնակիցներն այսօր էլ պահանջում էին բանկի ներկայացուցիչների հետ հանդիպման։
Նրանք դժգոհում էին վարկային կազմակերպությունների տրամադրած վարկերի բարձր տոկոսադրույքներից, բողոքում, որ ԿԲ-ից ոչ ոք իրենց հետ հանդիպելու չի իջնում։
Ավելի վաղ, կարգը հսկող ոստիկաններին ակցիայի մասնակիցները հորդորեցին փակել ԿԲ դռները, որպեսզի աշխատակիցները մնան ներսում։ Մյուս կողմից էլ նրանք պահանջում էին իրենց ընդունել։
Ոստիկաններից մեկն ասաց, ԿԲ-ում պատրաստ են ընդունել երկու քաղաքացու, առանց լրագրողների։ Սա բարկացրեց ակցիայի մասնակից երիտասարդին, որին մյուսները Մանվել էին դիմում։

Armenian police used force  to clear a demonstration outside the Central Bank of Armenia  after a standoff with citizens protesting against the operation of credit organizations and  the high interest rates.
Some of the demonstrators were roughed, others detained and taken to police stations in vehicles after the demands to clear the entrance doors of the building were rejected. Some protesters engaged in scuffles with law enforcement officers.
The participants of the demonstration had asked for a meeting with the representatives of the Bank and the lack of regulations by the Bank on the operation of credit organizations.
Earlier, the protesters had asked the police to lock the doors of the Bank to prevent employees from going outside. Later, the Central Bank representatives agreed to receive two representatives of the protest behind the doors that was rejected by protesters.
Following the police operation, the protesters agreed to gather on Wednesday in front of the Government building.