Արամ Օրբելյան. Ես ունեմ շատ հստակ ակնկալիք, որ Ռոբերտ Քոչարյանի կալանքը վերացվելու է
«Ակնկալում եմ, որ Աննա Դանիբեկյանը լինելու է այսօր դատավոր և որոշում է կայացնելու՝ հիմնվելով գործում առկա փաստական հանգամանքների վրա»,-yerevan.today-ի «Խոսքի ազատություն» հաղորմանը տված հարցազրույցում ասել է ՀՀ երկորրդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական խմբի անդամ Արամ Օրբելյանը։
Հիշեցնենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցը փոխելու վերաբերյալ մայիսի 8-ի դատական նիստում ներկայացվել ու քննարկվել է երեք միջնորդություն։ Դատական ակտը Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը կհրապարակի այսօր ժամը 17։50-ին։
«Ես ունեմ շատ հստակ ակնկալիք, որ կալանքը վերացվելու է։ Ամբողջությա՞մբ կվերացվի, թե՞  կփոփոխվի անձնական երշախավորությամբ, թե՞ գրավով, կդժավարանամ ասել, դա դատարանն է որոշում,  ունեմ մի շարք հիմքեր»,-ասաց փաստաբանը։

Арам Орбелян: Ожидаю, что сегодня арест в отношении Роберта Кочаряна будет отменен
«Ожидаю, что Анна Данибекян будет сегодня судьей и вынесет вердикт, основываясь на фактических обстоятельствах, указанных в деле», – заявил в интервью в программе «Свобода слова» портала «Yerevan.Today» адвокат второго президента Армении Роберта Кочаряна – Арам Орбелян.
Напомним, на судебном заседании от 8 мая были представлены и обсуждены 3 ходатайства касательно замены меры пресечения в отношении Р. Кочаряна. Судебный акт будет оглашен сегодня в 17:50.
«У меня есть очень конкретные ожидания, что сегодня арест будет отменен. Будет ли арест полностью отменен или будет заменен на личное поручительство или залог? Затрудняюсь ответить, это решает суд, у меня есть ряд оснований», – отметил адвокат.