Կանոնավոր բեռնափոխադրումներ՝ «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում
Տևական դադարից հետո «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի Բեռնային համալիրում կսկսեն իրականացվել կանոնավոր բեռնային (cargo) փոխադրումներ:
«Զվարթնոց»-ից մանրամասնում են, որ օդանավակայանի և Coyne Airways ընկերության միջև ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն, սույն թվականի մայիսի 10-ին մեկնարկ տվեց Լյոժ (Բելգիա) և Երևան քաղաքների միջև կանոնավոր բեռնային փոխադրումներին:
Բեռնային փոխադրումները կիրականացվեն շաբաթական մեկ չվերթ հաճախականությամբ՝ յուրաքանչյուր կիրակի: Չվերթերը կիրականացվեն Boeing 737-400 օդանավերով՝ մինչև 20 տոննա բեռ փոխադրելու հնարավորությամբ:
Ընկերության մասին առավել մանրամասն տեղեկատվության կարող եք ստանալ՝ այցելելով https://coyneair.com/ կայք:

After a long term break, regular cargo transportation will be carried out at “Zvartnots” International Airport.
According to the agreement reached between “Zvartnots” International Airport and Coyne Airways, regular cargo transportation between Liège (Belgium)  and Yerevan has been launched from May 10, the Airport reported in a released statement.
Cargo transportation will be carried out once a week, every Sunday. The flights will be operated by Boeing 737-400 aircraft with a capacity of up to 20 tons, the source said.
More detailed information on the company is available on the official website (https://coyneair.com/).