«Իրատես». «Իմքայլականները» ԱԺ-ում շշնջում են՝ չի բացառվում մի օր զարթնեն, տեսնեն` նոր վարչապետ ունեն, և այդ վարչապետին իրենք են ընտրել
«Իրատես» թերթը գրում է. «խորհրդարանական վերջին միջադեպից հետո ճամփա անցած քայլականները սկսել են բացարձակ չվստահել Փաշինյանին. խմբակցությունում մեծ լարվածություն է տիրում. Փաշինյանի անկանխատեսելիությունը սկսել է նյարդայնացնել, անհանգստություն պատճառել բոլորին։ Հիասթափվածները բավականին շատ են. խիստ կասկածում են` կարողանալու՞ են հաղթահարել ստեղծված վիճակը, թե նյարդերի պրկումը նոր պոռթկումի առիթ է տալու:
Ավելին, խորհրդարանի միջանցքներում շշնջում են, որ չի բացառվում մի օր զարթնեն, տեսնեն` նոր վարչապետ ունեն, և այդ վարչապետին իրենք են ընտրել: Դա է պատճառը, որ Նիկոլը փորձում է «մաքրազերծում» իրականացնել թե՛ պատգամավորների, թե՛ կառավարության, հատկապես Տիգրան Ավինյանի շրջապատում: Սակայն պատգամավորների, հատկապես զոհված ազատամարտիկի որդի, իմքայլականների կողմից հարգված պատգամավոր Վարդան Աթաբեկյանի «դուխով» պահվածքը, որ ոչ մի գնով չի դնելու մանդատը, ջարդել է Նիկոլի «ամենակարողության» միֆը, և Ազգային ժողովում արդեն Մարուքյան-վարչապե՞տ, թե՞ Ավինյան-վարչապետ տարբերակն է քննարկվում»:

«Иратес»: В кулуарах парламента шепчутся, что не исключается – проснуться однажды и увидят нового премьера, которого сами выбрали
Газета «Иратес» пишет, что после последнего инцидента в парламенте прошедшие какой-то путь депутаты блока «Мой шаг» абсолютно не доверяют Пашиняну: во фракции царит большая напряженность, непредсказуемость Пашиняна начала раздражать и причинять беспокойство всем. Разочарованных довольно много и они крайне сомневаются, сможет ли он преодолеть эту ситуацию или натянутые нервы приведут к новой вспышке.
«Более того, в кулуарах парламента шепчутся, что не исключается, что они могут однажды проснуться и увидеть – у них новый премьер-министр и этого премьера выбрали они. В этом причина того, что Никол пытается провести «растаможку» в правительстве, особенно в окружении Тиграна Авиняна. Однако поведение депутатов «с духом», особенно сына погибшего воина-освободителя, уважаемого во фракции «Мой шаг» Вардана Атабекяна, который любой ценой не сложит мандат, развенчало миф о «всемогуществе» Никола Пашиняна и в парламенте уже обсуждается вариант Марукян – премьер-министр или Авинян – премьер-министр», - пишет газета.