15.05.2020. Կորոնավիրուսի 184 նոր դեպք և 94 առողջացած, երեք մահ
Մայիսի 15-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 4044 դեպք, որոնցից 1666-ն` առողջացած, 52-ը` մահվան ելքով:
ԱՆ հրապարակած տվյալների համաձայն, կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2304 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 37476 թեստավորում:
Այսպիսով` մեկ օրվա ընացքում կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 184 նոր դեպք և 94 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 68 (կին), 81 (տղամարդ), 82 (տղամարդ) տարեկան և ունեցել են ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 22 է։

Armenia has confirmed 184 new coronavirus infections, bringing the total number of cases to 4,044 in the country as of 11 a.m. Friday, May 15, the Ministry of Health reports. 94 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 1,666.
The number of COVID-19 fatalities has reached 52 after three more patient died on Thursday.
The latest victims were 68-year-old female, 81-year-old and 82-year-old male  patients who had no underlying chronic health condition, the ministry said.
Apart from that, two cases of death were registered on Friday when the patient had tested positive for coronavirus, but the causes of deaths were another disease. The total of such death cases is 22..