18.05.2020. 351 նոր վարակակիր, 94 առողջացած և մահվան մեկ դեպք
Մայիսի 18-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 4823 դեպք, որոնցից 2019-ն` առողջացած, 61-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2718 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 41850 թեստավորում:
Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, այսպիսով`  Հայաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 351 նոր դեպք և 94 առողջացած։
Մահվան դեպքի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտը եղել է 84 (տղամարդ) տարեկան և ունեցել է ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 25 է։

Armenia has confirmed 351 new coronavirus infections, bringing the total number of cases to 4,823 in the country as of 11 a.m. Monday, May 18, the Ministry of Health reports.
94 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 2,019.
The number of COVID-19 fatalities has grown by one to 61.
The latest victim was an 84-year-old male patient, who had underlying chronic health conditions, the ministry said.
Apart from this, one case of death was registered on Sunday when the patient tested positive for coronavirus, but the cause of death was another reason. The total of such death cases is 25.