«Հրապարակ». Ուժային կառույցներից դուրս եկողները համախմբվում են Վանեցյանի շուրջը
«Մեր տեղեկություններով, ուժային կառույցներից դուրս եկողներն այս օրերին գնում, հավաքվում են Արթուր Վանեցյանի կողքին։
Ոստիկանությունից, դատախազությունից, քննչականից ազատվածներ, բայց հատկապես Ազգային անվտանգության ծառայության նախկին աշխատակիցներ, որոնք Վանեցյանի շուրջը մինի-իրավապահ մարմին են ձևավորել։
Ավելին, այդ կառույցներում դեռևս աշխատող մարդիկ էլ են պարբերաբար կապվում Վանեցյանի հետ՝ հարցնում, թե երբ է սկսելու իր գործունեությունը, և ասում են, որ ուզում են դիմում գրել և հեռանալ ծառայությունից՝ միանալով իրեն։
Հիշեցնենք, որ Արթուր Վանեցյանը դեռևս մի քանի ամիս առաջ՝ մինչև արտակարգ դրությունը, հայտարարել էր քաղաքական կուսակցություն ձևավորելու մտադրության մասին, սակայն նոր կուսակցության հիմնադիր համագումարը չի կարողանում հրավիրել համավարակի պատճառով։
Մեր տեղեկություններով, արդեն մոտ 1700 դիմում է ստացվել՝ դեռևս չձևավորված կուսակցությանն անդամագրվելու խնդրանքով»:

«Грапарак»: Уволившиеся сотрудники силовых структур объединяются вокруг Ванецяна
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что бывшие сотрудники силовых структур собираются в эти дни рядом с Артуром Ванецяном.
Уволившиеся с работы в полиции, прокуратуре, следственных органов и особенно из Службы национально безопасности бывшие сотрудники формируют вокруг Ванецяна мини- правоохранительный орган.
Более того, работающие в этих структурах люди также периодически связываются с Ванецяном, спрашивают: когда начнется его деятельность и говорят, что хотят написать заявление, уйти из службы и присоединиться к нему.
«Напомним, Артур Ванецян еще несколько месяцев назад, до введения чрезвычайного положения, заявил о намерении сформировать политическую партию, однако не может созвать учредительный съезд новой партии из-за пандемии коронавируса. По нашим сведениям, уже получено около 1700 заявлений с просьбой о вступлении в еще несформированную партию», - отмечает издание.