«Հրապարակ». Սահմանափակ թվով մարդիկ են հրավիրվել Արայիկ Հարութոյւնյանի երդմնակալության արարողությանը
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Արցախի նախագահի երդմնակալության արարողությանը սահմանափակ մարդիկ են մասնակցելու. Շուշիի Երիտասարդության կենտրոն 100 հոգի են հրավիրել։ ԱԺ հատուկ նիստին կմասնակցեն նորընտիր պատգամավորները, կառավարության ներկայացուցիչները, ԼՂ նախկին նախագահը, ՀՀ վարչապետը։
«Էս օրերին մեզանից շատ մարդիկ են նեղանում, ովքեր նախորդ ինաուգուրացիաներին ի պաշտոնե մասնակցել են, այսօր` կորոնավիրուսի պատճառով, որոշվեց նեղ կազմով անցկացնել»,- ասաց Արայիկ Հարությունյանի խոսնակը:
Հրավիրվել է նաև հայաստանյան էլիտան` կառավարություն, ԱԺ։ Կլինեն Արարատ Միրզոյանը, Ալեն Սիմոնյանը, ֆրակցիաների ղեկավարները»:

«Грапарак»: На церемонию инаугурации Араика Арутюняна приглашен ограниченный круг людей
Газета «Грапарак» пишет, что в церемонии инаугурации президента Арцаха примет участие ограниченный круг людей: в молодежный центр Шуши приглашены100 человек. В специальном заседании Национального Собрания будут участвовать новоизбранные депутаты, представители правительства, бывший президент Нагорного Карабаха, премьер-министр Армении.
«В эти дни на нас обижаются многие из тех, кто участвовал официально в предыдущих инаугурациях. Сегодня из-за коронавируса решено провести церемонию в узком составе», - сказал пресс-секретарь Араика Арутюняна.
Приглашена также армянская элита – представители  правительства, Национального Собрания. Будут присутствовать Арарат Мирзоян, Ален Симонян, руководители фракций.